روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 212
  • 631
  • 1,142,212
افزایش ۲۱ درصدی سرمایه گذاری خارجی در آذربایجان شرقی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.
حمید هاشم زاده در جمع خبرنگاران گفت: در سه ماه نخست امسال ۶ میلیون و ۶۲۵ هزار یورو سرمایه گذاری خارجی در استان مصوب و ۴ میلیون و ۶۶۵ هزار یورو از این رقم جذب شده است.
وی اعلام کرد: یک طرح تولیدی از کشور ترکیه به ارزش ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار یورو در منطقه آزاد ارس مهمترین سرمایه گذاری خارجی جذب شده در استان است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری یکی دیگر از طرح های خارجی اجرا شده در استان را طرحی از کشور ترکیه عنوان کرد که در منطقه ویژه اقتصادی سهلان ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری داشته و ۱٫۵ میلیون یورو آن محقق شده است.
هاشم زاده سرمایه گذاری را موتور محرکه رشد اقتصادی خواند و با اشاره به اهمیت و جایگاه سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه جذب سرمایه گذاران خارجی در توسعه و رونق اشتغال و تولید یادآوری کرد: ورود تکنولوژی روز و تامین منابع مورد نیاز بنگاه های اقتصادی داخلی مقوله هایی است که در جذب سرمایه گذاری خارجی مورد توجه قرار می گیرد.
سال گذشته ۱۴ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار در استان مصوب شده بود که از این تعداد ۱۰ طرح به ارزش ۸۵ میلیون دلار منجر به جذب سرمایه گذاری شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز