روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 638
  • 761
  • 1,435,035
افزایش ۲۶ درصدی بودجه هزینه‌ای استان در لایحه بودجه ۹۸

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی گفت: در لایحه بودجه سال ۹۸، بودجه هزینه‌ای استان بمیزان ۲۶٫۶۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی، داود بهبودی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس اطلاعات مندرج در لایحه، بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور بالغ بر ۱۷۰۳۲ هزار میلیارد ریال است که از آن مبلغ ۴۷۸۶ هزار میلیارد ریال به بودجه عمومی اختصاص یافته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی اعلام کرد: بر طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، بودجه استان نیز وضعیت مناسبی به خود گرفته به طوری که در حالی که بودجه هزینه‌ای کشور ۲۲/۶۷ درصد افزایش داشته نرخ رشد بودجه هزینه‌ای استان ۲۶/۶۲ درصد است.
وی تصریح کرد: اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه استان ۲/۱۷ درصد رشد داشته؛ این در حالی است که اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‎ای با رویکرد واگذاری پروژه‎های نیمه تمام به بخش غیردولتی همراه بوده و بدین جهت در سطح کشور نیز این اعتبارات حدود ۲ درصد رشد نموده است.
بهبودی در عین حال خاطرنشان کرد: در حالی که اعتبارات هزینه‎ای اختصاصی، تملک دارئی‎های سرمایه‌ای اختصاصی کشور به ترتیب ۲۸ و ۱۴ درصد رشد داشته است، این مولفه‌ها در استان با رشد ۵۸ و ۵۲ درصد مواجه بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی یادآور شد: اعتبارات ۳ درصد نفت و توزیع متوازن امکانات کشور نیز نسبت به سال گذشته ثابت می‎باشد.
وی افزود: پیش‌بینی درآمدهای استان در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۲۸۷۸۶۶۵۳ میلیون ریال است که نسبت به سال گذشته از رشدی معادل ۱۵/۲۰ درصد برخوردار است؛ در حالی که متوسط رشد درآمدهای استانی کشور در حدود ۱۸/۶۵درصد است. با این توصیف انتظار می‌رود فشار مالیاتی کمتری به اقتصاد استان وارد شود.
بهبودی توضیح داد: بر طبق محاسبات به عمل آمده، رتبه استان در لایحه بودجه ۱۳۹۸ در اعتبارات هزینه‎ای ۸ و در اعتبارات تملک دارائی‎های سرمایه ای ۱۰ می‌باشد؛ در حالی که رتبه استان در سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۹ و ۱۱ بوده است. بدین ترتیب ضمن ارتقاء رتبه استان، سهم آن نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز