روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
افزایش ۲۸ درصدی صادرات کالا از آذربایجان شرقی

ناظر گمرکات آذربایجان شرقی و مدیر کل گمرک تبریز گفت: صادرات کالا از مبادی گمرکی استان به خارج از کشور در سه ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش رشد ۲۸ درصد و از نظر وزنی افزایش ۳۰ درصدی را نشان می دهد.
علی اصغر عباس زاده اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری ۳۷۲ هزار و ۴۸۶ تن کالا به ارزش ۱۰ هزار و ۲۶۱ میلیارد ریال از طریق مبادی گمرکی استان صادر شده است.
وی خاطرنشان کرد: اداره کل گمرک تبریز با صادرات ۱۷۸ هزار و ۷۱۰ تن کالا به ارزش ۴ هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال حدود ۴۷ درصد صادرات گمرکی استان را داشته است.
عباس زاده عمده گروه کالاهای صادر شده از طریق مبادی گمرکی استان در سال جاری را شامل مواد پلاستیکی و اشیای ساخته شده، میوه، ماشین آلات و وسایل مکانیکی، قند و شکر و شیرینی، سوخت و روغن معدنی، فراورده غلات، شیشه و مصنوعات شیشه ای، مصنوعات چدنی و فولادی، کاکائو و فراورده های آن عنوان کرد.
وی اظهارکرد: این محصولات به ۸۱ کشور دنیا از جمله عراق، ترکیه، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، روسیه، ایتالیا، بلغارستان و پاکستان صادر شده است.
عباس زاده همچنین اعلام کرد: در سه ماهه امسال ۱۲۶ هزار و ۵۰۶ تن کالا به ارزش بیش از ۷ هزار و ۷۷۴ میلیارد ریال از طریق گمرکات استان آذربایجان شرقی وارد کشور شده است.
وی گفت: این میزان واردات از نظر وزن ۶ درصد افزایش و از نظر ارزش ۹ درصد کاهش نشان می دهد.
عباس زاده ادامه داد: عمده کالاهای وارده از طریق مبادی گمرکی استان شامل ماشین آلات و وسایل مکانیکی، چوب و اشیای چوبی، توتون و تنباکو، کاغذ و مقوا، دستگاه های برقی، فرآورده های خوراکی، مواد پلاستیکی و اشیای آن و وسایل نقلیه زمینی است که از ۵۱ کشور دنیا از جمله ترکیه، آلمان، چین، امارات متحده عربی، سوئد، ایتالیا، هلند، جمهوری کره، گرجستان و ژاپن وارد کشور شده است.
مدیرکل گمرک تبریز همچنین گفت: در مدت یاد شده بیش از ۳۸۴ هزار مسافر از مبادی مرزی گمرکی استان تردد کرده اند که نسبت به زمان مشابه سال گذشته مسافران خروجی ۵ درصد و مسافران ورودی ۱۶ درصد افزایش نشان می دهد.
عباس زاده اعلام کرد: درآمدهای وصولی گمرکات استان آذربایجان شرقی در سه ماهه امسال بیش از یکهزار و ۶ میلیارد ریال است که رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش یافته است.
آذربایجان شرقی دارای سه اداره کل گمرک در تبریز، سهلان و جلفا و سه واحد گمرکی درمراغه، خداآفرین و نوردوز همچنین سه دفتر گمرکی در فرودگاه شهید مدنی تبریز، شهرک صنعتی شهید سلیمی تبریز و شهر بناب است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز