روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 780
  • 779
  • 1,330,292
افزایش ۴۱ درصدی مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در آذربایجان شرقی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجا‌ن‌شرقی از افزایش ۴۱ درصدی مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در استان در سال‌جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.
محمدعلی نصرتی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: در ۱۰ ماهه سال‌جاری به ۴۷ هزار و ۳۶۸ نفر خدمات داده‌ایم که نسبت به سال گذشته حدود ۳ درصد افزایش داشته که نشان از افزایش حساسیت در سطح استان دارد.
وی اذعان داشت: خانم‌هایی که برای اخذ خدمات به درمانگاه‌ها مراجعه می‌کنند در ۱۰ ماهه امسال ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته که جای نگرانی دارد و پایین آمدن سن اعتیاد به‌ویژه در میان بانوان از جمله دغدغه‌های ما به شمار می‌رود.
نصرتی توضیح داد: میزان شیوع اعتیاد در میان افراد ۵۰ تا ۶۰ ساله نصف شده که خوشحال کننده است و در میان افراد ۴۰ تا ۵۰ سال نیز از ۲۶ درصد به ۹ درصد کاهش یافته اما متاسفانه شیوع اعتیاد در بین جوانان ۲۰ تا ۳۰ سال از ۱۹ درصد به ۷۱ درصد افزایش یافته که نگران کننده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از مصرف کنندگان مواد مخدر برای افزایش قدرت جسمی و شب بیداری به مخدر گرایش یافته‌اند و با وجود اقداماتی که انجام داده‌ایم به لحاظ پیش‌بینی و پیشگیری مشکل داریم.
این مسئول متذکر شد: بخش قابل توجهی از خانم‌ها برای زیبایی و لاغری گرفتار مواد مخدر شده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز