روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 663
  • 260
  • 1,440,678
افسارگسیختگی حاکم بر مجلس ایران

در روزهای گذشته به یمن و برکت رسانه های مجازی و منحصر بفردی که موهبت پیشرفت تکنولوژی به دست هر فرد داده است، شاهد پخش کلیپ ها و تصاویری بودیم از رفتار، سخنان و اعمال نمایندگان مجلس که به واقع آدمی هیچ وقت نمی تواند آنان را نمایندگان مردمی بنامد.
اما چرا نمایندگان اینقدر عاصی شده و عصبانی اند؟
نمایندگان واقعی مردم بایستی برآیند نیروهای فکری هر جامعه ای بوده و پس از رسیدن به کرسی وکالت مردم را فراموش نمی کردند.
به واقع قرار ما این نبود؟!
شاید در علت این سرکشی دلایل مختلفی را می توان برشمرد، شاید مهم ترین دلیل متقن، قابل اعتنا و محکم ، حذف رقبای جدی نمایندگان فعلی مجلس که از مرتبت علمی، اجتماعی و فرهنگی بالایی برخوردار بوده اند توسط نهادها و مراکز نظارتی و ممیزی داخل جناح های سیاسی بوده باشد . وقتی اینان میدان را خالی شده از رقبا می یابند، رفتارشان طبیعی تر بنظر می رسد.
با سکوت و تظاهر به دینداری تایید صلاحیت می شوند و حاشیه ی امنی که در سایه ی عدم نظارت قانونی بر اعمال شان برای خود می سازند آنها را هر روز فربه تر و غیر پاسخگوتر می کند و البته قرار گرفتن نام شان با لابی گری های گسترده و پرداخت مبالغ کلان در لیست های جمعیت هایی که از مردم هزینه می کنند و از راه مردم هیچ نمی دانند، و مطالبه گری را پیشه خویش نمی سازند آنان را از پاسخگویی به مردم بی نیاز می سازد و جالب تر آن است که اینان پس از راهیابی به مجلس حتی به طراحان لیست های یادشده هم اهمیتی نمی دهند.
وقتی نماینده ای به کارچاق کن یک سرمایه دار مبدل می گردد و با پول های هبه شده ی او هم رای می خرد و هم زندگی دنیوی خویش را سامان می دهد، دیگر چه لزومی دارد، موضع گیری کند، پاسخگوی مطالبات مردم باشد و خود را بیازارد.
وقتی نماینده ای با به قدرت رساندن وزیر، معاون وزیر، استاندارها، رئیس دانشگاه، مدیرکل و مدیران کمپانی ها و کارخانجات بزرگ و کوچک، هم فرزندان و دامادانش را به نوایی رسانده و هم جا پایی برای ایام فراغت خویش از کسوت نمایندگی می یابد که او را حتی تا حد وزیر کابینه ی دولت ارتقا می دهد، چرا مردمی را که در سرنوشت سیاسی اش عملا نقشی ندارد، دشنام ندهد و به سخره نگیرد.
وقتی مدرک تحصیلی اش را رئیس دانشگاه منصوب شده توسط خودش می دهد، حقوقش را از وزرایی می گیرد که در جلسات اخذ رای اعتماد مجلس، برایش سنگ تمام گذاشته، چرا خود را برای مردمی که در نگاهش هیچ نمی لرزند به دردسر اندازد، آری آرمان خواهی دیگر پاسخگوی نیازهای امروزین نیست!
اما آنچه واضح و مبرهن است اینکه افسار گسیختگی جدی اخلاقی بر فضای مجلس شورای اسلامی ایران و برخی نمایندگان مجلس حاکم شده است.

حمید مظاهری راد

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز