روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 64
  • 1,073
  • 1,394,430
افسرسابق سعودی: خلیج فارس مستعد درگیری است

ناخدای سابق نیروی دریایی عربستان در یادداشتی عنوان ساخت: ریاض خواهان صلح است اما ایران باید حسن نیت نشان دهد.

به گزارش فارس، ناخدا «عبدالعاطف الملحم» نظامی سابق نیروی دریایی عربستان سعودی در یادداشتی که در نشریه عربستانی «عرب نیوز» منتشر شده است با تاکید بر تحکیم قدرت نظامی کشورهای حاشیه خلیج فارس  و تقابل این کشور و برخی دیگر با ایران می‌نویسد: «منطقه خلیج (فارس) مستعد هرگونه درگیری است و نقش آفرینی ایران دیگر بر شخصی پوشیده نیست. بارها بازیگران منطقه به ایران نسبت به مداخله این کشور هشدار داده‌اند. متاسفانه، ایران به غلط  در پی گسترش نفوذ خود در جهان عرب است. هرچند که کشورهای عرب خلیج (فارس) قادر به مواجهه با هر تهدید داخلی یا دشمن خارجی هستند اما وظیفه ایران است تا حسن نیت خود به همسایگانش را نشان داده و قوانین بین‌المللی را رعایت کند.»

نظامی سابق سعودی در بخش دیگر عنوان داشت: «عربستان و دیگر کشورهای خلیج (فارس) خواهان صلح در منطقه بوده و هرگز خواهان نبرد با هیچ کشوری نیستند و در عین حال سرگرم برنامه ریزی برای تقویت اقتصادی‌شان هستند.»

در انتهای این یادداشت نویسنده خواهان همکاری کشورهای عرب خلیج فارس در همه زمینه‌ها و جهت گیری به سوی پیشرفت‌های آینده شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز