روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 128
  • بازدید دیروز: 1,913
  • کل بازدید ها: 528,675
افـزوده شدن ۶ هــزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور

محسن مومنی به تشریح خدمات حوزه هنری در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه پرداخت و اظهار داشت: ما سعی کردیم پس از فروکش کردن هیاهوی ابتدایی این حادثه ورود پیدا کنیم و وظیفه خود را انجام دهیم.
رئیس حوزه هنری کشور افزود: با توجه به تجربیاتی که از زلزله‌های گذشته داریم با گذشت زمان احساسات اولیه فروکش می‌کند و حضور مردم در مناطق زلزله‌زده کم‌رنگ می‌شود و در این موقعیت که کودکان و نوجوانان به نوعی تنها شده‌اند ما حضور پیدا کردیم و یک تیم از هنرمندان طی ۲ هفته اخیر فعالیت خود را در این مناطق آغاز کردند.
مومنی شریف با تاکید بر اینکه نباید مردم مناطق زلزله‌زده را به دست فراموشی سپرد، خاطرنشان کرد: هدف از استقرار تیم هنری در این مناطق، بازسازی روحی قشر کودک و نوجوان است که از فضای رعب و وحشت دور شوند و لحظات خوشی را داشته باشند.
وی در ادامه یادآور شد: یکی از برنامه‌های حوزه هنری نسبت به مناطق زلزله‌زده بحث معماری است؛ چرا که این نگرانی وجود دارد که در مناطقی که از اصالت برخوردارند مانند روستاها و بخشی از شهرها، فقط برای اینکه سرپناهی داشته باشند خانه‌هایی ساخته شود که نسبتی با هویت ملی و روحیات آن مناطق ندارد.
مومنی تصریح کرد: در این راستا مرکز معماری حوزه هنری با حضور فعال مسئولین استان و بخش معماری دانشگاه رازی استان کرمانشاه مذاکراتی داشته که طرح‌هایی که مناسب با فرهنگ کشور برای ساخت و سازها است، ارائه شود.
وی گفت: بر همین اساس، فراخوانی در سطح کشور اعلام و طرح‌هایی که برجسته باشد انتخاب و برای عملیاتی شدن ارائه خواهد شد و از طرح‌های برجسته برای بخش‌های عمومی شهر مثل میادین، پیاده‌روها و اماکن تفریحی استقبال می‌شود.
رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه استان کرمانشاه می‌تواند در حوزه معماری این حادثه را به یک فرصت تبدیل کند ابراز داشت: در این اقدام همکاری مسئولین امر به‌خصوص استانداری بسیار موثر است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به وضعیت سینماهای کشور کرد و اظهار داشت: در نظر داریم سینماهای کشور را به سینماهای چند سالنه تبدیل کنیم و سینما پیروزی کرمانشاه هم یکی از آن‌ها خواهد بود که باید ردیف بودجه آن از طریق استان تعریف شود.
مومنی با اعلام اینکه حوزه هنری از سال گذشته تا امسال ۶ هزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور افزوده است، بیان کرد: تا مهرماه سال آینده این ظرفیت به ۱۰ هزار صندلی خواهد رسید.
رئیس حوزه هنری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰ سالن سینما به طور فعال در ۱۹ استان کشور داریم که سینما آزادی کرمانشاه با ۵۰۱ صندلی هم یکی از آن‌هاست.
وی در ادامه استقبال مردم را از نمایشگاه‌های کتاب را کم‌نظیر دانست و تصریح کرد: بخش قابل توجهی از آثاری که از مرزها فراتر رفته از استان‌های کم‌برخوردار بوده اما در کشورهایی مانند عراق و لبنان از آن‌ها بسیار استقبال شده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز