روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
افـزوده شدن ۶ هــزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور

محسن مومنی به تشریح خدمات حوزه هنری در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه پرداخت و اظهار داشت: ما سعی کردیم پس از فروکش کردن هیاهوی ابتدایی این حادثه ورود پیدا کنیم و وظیفه خود را انجام دهیم.
رئیس حوزه هنری کشور افزود: با توجه به تجربیاتی که از زلزله‌های گذشته داریم با گذشت زمان احساسات اولیه فروکش می‌کند و حضور مردم در مناطق زلزله‌زده کم‌رنگ می‌شود و در این موقعیت که کودکان و نوجوانان به نوعی تنها شده‌اند ما حضور پیدا کردیم و یک تیم از هنرمندان طی ۲ هفته اخیر فعالیت خود را در این مناطق آغاز کردند.
مومنی شریف با تاکید بر اینکه نباید مردم مناطق زلزله‌زده را به دست فراموشی سپرد، خاطرنشان کرد: هدف از استقرار تیم هنری در این مناطق، بازسازی روحی قشر کودک و نوجوان است که از فضای رعب و وحشت دور شوند و لحظات خوشی را داشته باشند.
وی در ادامه یادآور شد: یکی از برنامه‌های حوزه هنری نسبت به مناطق زلزله‌زده بحث معماری است؛ چرا که این نگرانی وجود دارد که در مناطقی که از اصالت برخوردارند مانند روستاها و بخشی از شهرها، فقط برای اینکه سرپناهی داشته باشند خانه‌هایی ساخته شود که نسبتی با هویت ملی و روحیات آن مناطق ندارد.
مومنی تصریح کرد: در این راستا مرکز معماری حوزه هنری با حضور فعال مسئولین استان و بخش معماری دانشگاه رازی استان کرمانشاه مذاکراتی داشته که طرح‌هایی که مناسب با فرهنگ کشور برای ساخت و سازها است، ارائه شود.
وی گفت: بر همین اساس، فراخوانی در سطح کشور اعلام و طرح‌هایی که برجسته باشد انتخاب و برای عملیاتی شدن ارائه خواهد شد و از طرح‌های برجسته برای بخش‌های عمومی شهر مثل میادین، پیاده‌روها و اماکن تفریحی استقبال می‌شود.
رئیس حوزه هنری با اشاره به اینکه استان کرمانشاه می‌تواند در حوزه معماری این حادثه را به یک فرصت تبدیل کند ابراز داشت: در این اقدام همکاری مسئولین امر به‌خصوص استانداری بسیار موثر است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به وضعیت سینماهای کشور کرد و اظهار داشت: در نظر داریم سینماهای کشور را به سینماهای چند سالنه تبدیل کنیم و سینما پیروزی کرمانشاه هم یکی از آن‌ها خواهد بود که باید ردیف بودجه آن از طریق استان تعریف شود.
مومنی با اعلام اینکه حوزه هنری از سال گذشته تا امسال ۶ هزار صندلی به ظرفیت سینمایی کشور افزوده است، بیان کرد: تا مهرماه سال آینده این ظرفیت به ۱۰ هزار صندلی خواهد رسید.
رئیس حوزه هنری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰ سالن سینما به طور فعال در ۱۹ استان کشور داریم که سینما آزادی کرمانشاه با ۵۰۱ صندلی هم یکی از آن‌هاست.
وی در ادامه استقبال مردم را از نمایشگاه‌های کتاب را کم‌نظیر دانست و تصریح کرد: بخش قابل توجهی از آثاری که از مرزها فراتر رفته از استان‌های کم‌برخوردار بوده اما در کشورهایی مانند عراق و لبنان از آن‌ها بسیار استقبال شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز