روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
اقتصاد بین الملل

یک بانک سوئیسی به خارج کردن هزاران کارمند خود از انگلیس می اندیشد

‘سرجیو ارموتی’ مدیرعامل بانک سوئیسی UBS گفت در پی تصمیم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا این بانک در حال بررسی راه های خارج کردن کارمندان خود از لندن و استقرار آنها در فرانکفورت، مادرید و آمستردام است.
بانک UBS حدود پنج هزار کارمند در لندن دارد و در حال بررسی گزینه های پیش رو درباره محل بعدی استقرار آن دسته از کارمندانی است که نیاز به دسترسی به اتحادیه اروپا دارند.
ارموتی به شبکه CNBC گفت: فکر می کنم فرانکفورت یکی از گزینه ها باشد. محل های دیگری هم وجود دارد که در حال بررسی آنها هستیم. وی افزود: به آمستردام و مادرید هم فکر می کنم.
به گفته ارموتی، این بانک سوئیسی تا پایان تابستان جاری یا اوایل سه ماهه چهارم سال میلادی تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.
شرکت های خدمات مالی برای آنکه بتوانند در اتحادیه اروپا خدماتی ارائه دهند باید شعباتی در کشورهای عضو اتحادیه داشته باشند. در حالی که انگلیس دسترسی به بازار واحد اروپا را از دست می دهد احتمال می رود بانک های بیشتری به فکر خروج از این کشور باشند.
شهرهای اروپایی مانند مادرید و آمستردام و فرانکفورت برای جذب بانک هایی که از لندن خارج می شوند رقابت می کنند.
ارموتی همچنین گفت که در پنج ماه اخیر مشتریان UBS تمایل زیادی برای سرمایه گذاری نشان داده اند اما ‘هنوز بسیار محتاط’ هستند.
ارموتی همچنین گفت که از ابتدای سال جاری میلادی در آمریکا خوشبینی ها نسبت به سیاستهای دولت ترامپ کم شده است.
مردم انگلیس در همه پرسی ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ میلادی با نزدیک به ۵۲ درصد آرا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند. مذاکرات اولیه برای خروج از این اتحادیه به تازگی آغاز شده است.
بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان نسبت به این امر بخصوص در زمینه اقتصادی برای این کشور ابراز نگرانی کردند.

معاون شرکت شل: صادرات گاز طبیعی قطر همچنان ادامه دارد

معاون اجرایی شرکت نفت و گاز «رویال داچ شل» گفت: صادرات گاز طبیعی مایع قطر تحت تاثیر بحران جاری میان چهار کشور عربی با دوحه، قرار نگرفته و همچنان ادامه دارد.
به گزارش بخش خبری اسپوتینک عربی، استیو هیل معاون اجرایی شرکت نفت و گاز «رویال داچ شل» بزرگترین شرکت تجاری گاز مایع در جهان گفت: صادرات گاز طبیعی مایع قطر همچنان ادامه دارد و محموله های گاز این کشور وارد بازار می شود.
وی افزود: قطر متکی به درآمدهای حاصله از صادرات گاز مایع خود است.
محمد بن صالح الساده وزیر انرژی و صنعت قطر نیز گفت: با وجود محاصره تحمیلی عربستان و متحدانش علیه دوحه، قطر همچنان به توافقات گازی خود با شرکایش پایبند است.صادرات گاز مایع قطر به کشورهای ژاپن، هند، کره جنوبی و چین ۷۵ درصد صادرات ناخالص این کشور را تشکیل می دهد.
قطر نزدیک به یک سوم نیاز جهان به LNG را تامین می کند، و یکی از عرضه کنندگان عمده میعانات و LPG است.
خبرگزاری رویترز نیز پیشتر گزارش داد که صادرات نفت قطر با وجود بسته شدن بنادر خلیج فارس به روی نفتکش های حامل نفت این کشور، همچنان ادامه دارد.
شرکت Trafigura سنگاپور نیز اعلام کرد که تنش میان کشورهای عربی و قطر، واردات LNG این شرکت از قطر را تحت تاثیر قرار نداده است.
عربستان، امارات، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته (۱۵ خرداد) با متهم کردن دوحه به حمایت از سازمان های تروریستی، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کردند. هزاران نفر در پی محاصره تحمیل شده بر قطر به اشکال مختلف متضرر شده اند.
وزارت خارجه قطر با رد همه این اتهام ها تاکید کرد که این سه کشور با همکاری مصر، به دنبال تحمیل قیمومیت خود بر تصمیمات ملی قطر هستند.
کویت برای میانجیگری و حل این بحران فهرستی از خواسته های کشورهای حاشیه خلیج فارس ومصر را که حاوی ۱۳ ماده از جمله توقف حمایت از تروریسم، کاهش روابط دیپلماتیک با ایران، و تعطیلی شبکه ‘الجزیره’ است به قطر تحویل داد. اما وزارت خارجه قطر با رد این خواسته ها، آنها را غیر قابل اجرا دانست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز