روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
اقتصاد مقاومتی مطمئن ترین راهبردبرای حل مشکلات اقتصادی کشور است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امروز کشور ما در موقعیتی قرار دارد که نیاز به اقتصاد مقاومتی در برابر توطئه های دشمنان دارد و این مطمئن ترین راهبرد برای حل مشکلات اقتصادی کشور است و برای پیروزی در جنگ اقتصادی دشمنان لازم است راهبردهای اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.
حجه الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن در هتل کایا لاله پارک تبریز با بیان اینکه بخش صنعت علاوه بر اینکه موجب ایجاد ارزش افزوده می شود، گفت: شکوفایی صنعت در سایر بخش های اقتصاد کشور موجب رونق می شود که باعث پایداری و رشد اقتصاد کشور است.
وی افزود: امروزه اکثر مشاغل جامعه به طور مستقیم و غیر مستقیم به بخش صنعت وابسته اند و بیشترین اشتغال کشور در این بخش است. بخش صنعت در ایران نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد و ۱۸ درصد اقتصاد کشور مربوط به این بخش است، اما سهم صنعت و معدن در توسعه و پیشرفت کشور بسیار بیشتر است.
امام جمعه تبریز تاکید کرد: امروز مهمترین مشکل کشور اشتغال نیروی متخصص بخش صنعت و فارغ التحصیلان دانشگاهی است. بخش صنعت دارای ظرفیت های عظیمی است که در صورتی که به فعلیت درآید، می تواند بسیاری از مشکلات اشتغال جامعه را حل کند.
آل هاشم در ادامه افزود: حل مشکلات مالی بخش صنعت، فراهم آوردن زمینه دسترسی به فناوری های جدید و جذب سرمایه های داخلی و خارجی، ضرورت توسعه بخش خصوصی و توسعه سامانه های ارتباطات و حمل نقل جهت دسترسی به بازار ها و زمینه سازی برای جذب نیروی انسانی متخصص است.
وی ادامه داد: این یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری است و برای حل این مشکلات راهبرد اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند و اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که حتی در شرایط فشار و تحریم، زمینه رشد اقتصاد و شکوفایی کشور را فراهم می کند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اضافه کرد: امروز کشور ما در موقعیتی قرار دارد که نیاز به اقتصاد مقاومتی در برابر توطئه های دشمنان دارد و این مطمئن ترین راهبرد برای حل مشکلات اقتصادی کشور است و برای پیروزی در جنگ اقتصادی دشمنان لازم است راهبردهای اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.
آل هاشم تاکید کرد: حل مشکلات اقتصادی کشور، به گشوده شدن گره های اجتماعی و فرهنگی کشور هم می انجامد.
وی در پایان گفت: ملت غیور ایران بیش از سه دهه در برابر توطئه های دشمنان استقامت کرده است و دستاوردهای خوبی در زمینه های مختلف داشته است و معتقدم روز به روز جایگاه ایران در زمینه های مختلف در منطقه و جهان ارتقا پیدا خواهد کرد. در این پیروزی ها شما صنعتگران و تولیدکنندگان نقش اساسی داشته اید و خواهید داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز