روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 298
  • 702
  • 1,334,499
اقتصاد گردشگری ۶ برابر کشاورزی و ۲ برابر صنعت مزیت دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اقتصاد گردشگری بسیار سودمندتر از اقتصاد کشاورزی و صنعتی است که باید اهتمام جدی به تقویت اقتصاد گردشگری داشته باشیم.
کریم حاجی‌زاده در مراسم افتتاح دهکده گردشگری وین شاد در اردبیل اظهار کرد: ما از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ویژه گردشگری حمایت می‌کنیم و سعی‌مان بر این است تا با تمام توان با تامین زیرساخت‌ها و حل مشکلات مختلف کمک‌کار آنها باشیم
وی با بیان اینکه اقتصاد گردشگری ۶ برابر اقتصاد کشاورزی و دو برابر اقتصاد صنعتی دارای مزیت و توان بالا است گفت: در این عرصه باید خلاقیت و ابتکار حرف اول و آخر را می زند چرا که سرمایه‌گذاران با خلاقیت خود سعی کنند تا زمینه تنوع‌بخشی به حضور گردشگران را فراهم آورند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه اقتصاد گردشگری با خلاقیت و کسب و کار متنوع همراه است، گفت: امیدواریم زنجیره کاملی را در این دهکده گردشگری شاهد باشیم تا امکان ارائه خدمات به گردشگران خارجی و داخلی فراهم آید.
وی بیان کرد: اردبیل از گردشگران عبوری و همچنین گردشگران چادری به شدت رنج می‌برد به طوری که به رغم ورودی ۸/۵ میلیون گردشگر به استان اردبیل که ۲/۵ برابر ورودی گردشگران به کیش است اما ثروت تولیدی بسیار نازل و در حد پایینی است در حالی که در کیش چندین برابر درآمد گردشگری اردبیل ما شاهد فعالیت‌ها و رونق گردشگری هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران را برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در حد استانداردهای جهانی و بین‌المللی یادآور شد و گفت: ما با گذر از دوره تامین زیرساخت‌های بسیار اولیه در حوزه گردشگری باید به سمتی حرکت کنیم تا گردشگری در استان اردبیل رونق گرفته و برای همه فصل‌ها حضور این فعالان داخلی و خارجی را در حوزه گردشگری شاهد باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز