اقتصاد گردشگری ۶ برابر کشاورزی و ۲ برابر صنعت مزیت دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اقتصاد گردشگری بسیار سودمندتر از اقتصاد کشاورزی و صنعتی است که باید اهتمام جدی به تقویت اقتصاد گردشگری داشته باشیم.
کریم حاجی‌زاده در مراسم افتتاح دهکده گردشگری وین شاد در اردبیل اظهار کرد: ما از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ویژه گردشگری حمایت می‌کنیم و سعی‌مان بر این است تا با تمام توان با تامین زیرساخت‌ها و حل مشکلات مختلف کمک‌کار آنها باشیم
وی با بیان اینکه اقتصاد گردشگری ۶ برابر اقتصاد کشاورزی و دو برابر اقتصاد صنعتی دارای مزیت و توان بالا است گفت: در این عرصه باید خلاقیت و ابتکار حرف اول و آخر را می زند چرا که سرمایه‌گذاران با خلاقیت خود سعی کنند تا زمینه تنوع‌بخشی به حضور گردشگران را فراهم آورند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه اقتصاد گردشگری با خلاقیت و کسب و کار متنوع همراه است، گفت: امیدواریم زنجیره کاملی را در این دهکده گردشگری شاهد باشیم تا امکان ارائه خدمات به گردشگران خارجی و داخلی فراهم آید.
وی بیان کرد: اردبیل از گردشگران عبوری و همچنین گردشگران چادری به شدت رنج می‌برد به طوری که به رغم ورودی ۸/۵ میلیون گردشگر به استان اردبیل که ۲/۵ برابر ورودی گردشگران به کیش است اما ثروت تولیدی بسیار نازل و در حد پایینی است در حالی که در کیش چندین برابر درآمد گردشگری اردبیل ما شاهد فعالیت‌ها و رونق گردشگری هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران را برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در حد استانداردهای جهانی و بین‌المللی یادآور شد و گفت: ما با گذر از دوره تامین زیرساخت‌های بسیار اولیه در حوزه گردشگری باید به سمتی حرکت کنیم تا گردشگری در استان اردبیل رونق گرفته و برای همه فصل‌ها حضور این فعالان داخلی و خارجی را در حوزه گردشگری شاهد باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از