روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 239
  • 814
  • 1,335,975
اقتصاد

زوج‌های تهرانی برای وام مسکن ۱۷ میلیون تومان اوراق بخرند

در این روزها برای خرید هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن باید حدود ۷۹ هزار تومان هزینه کرد با این حساب مجردهای تهرانی برای گرفتن وام ۶۰ میلیون تومانی مسکن باید ۹ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان صرف خرید اوراق کنند. همچنین زوج‌های تهرانی برای ۱۰۰ میلیون تومان وام مسکن می‌توانند تا سقف ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تسه بخرند که به این مبالغ می‌توان هزینه وام جعاله ۱۰ میلیون تومانی را هم اضافه کرد.
در حال حاضر بیشترین قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به امتیاز تسهیلات مسکن تیر ماه سال جاری به قیمت هر برگ ۷۹ هزار و ۸۶۰ تومان مربوط است، همچنین قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن مرداد ماه ۱۳۹۴ با قیمت ۷۳ هزار و ۵۹۶ تومان داد و ستد می‌شود.
زوج‌های تهرانی با خرید ۲۰۰ برگ از اوراق تسهیلات مسکن می‌توانند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که به این مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام جعاله تعلق می‌گیرد، با این حساب برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان وام با قیمت هر برگ تقریباً ۷۹ هزار تومان، زوج‌های تهرانی باید ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اوراق بخرند. این مبلغ با احتساب ۱۰ میلیون تومان وام جعاله که بابتش باید ۲۰ برگ بهادار با قیمت یک میلیون و ۵۸۰ هزار تومان از اوراق تسهیلات مسکن را خریداری کنند، در مجموع باید حدودا ۱۷ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان صرف خرید ۲۲۰ برگ اوراق شود.

پاییز امسال؛ شروع تحول روابط بانکی ایران و روسیه

نمایندگان بانکی ایران و روسیه در مسکو، توافق کردند کارت‌های الکترونیک پرداخت پول شتاب ایران (ATM) از ماه نوامبر (آبان- آذر) در روسیه قابل استفاده شود. فروردین ماه امسال بود که ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی در بازگشت از مسکو از این پروژه خبر داده و گفته بود: «با بانک مرکزی روسیه پیرامون اتصال سوئیچ کارت‌های بانکی دو کشور یعنی سامانه شتاب ایران و سامانه میر روسیه مذاکره کردیم تا با نهایی شدن آن، گردشگران دو کشور از خدمات این کارت‌ها و استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و پایانه‌های فروش بهره‌مند شوند. این دستاورد مثبتی در تسهیل گردشگری میان ایران و روسیه خواهد بود و امیدواریم به زودی عملیاتی شود.» پس از آن هم در اردیبهشت ماه، یکی دیگر از مسئولان بانک مرکزی از رایزنی‌های جدی با روسیه خبر داده بود.
ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفته بود: «رایزنی‌های ایران برای اتصال به نظام‌های بین‌المللی و برقراری این اتصال‌ها با کشورهایی که از شبکه ملی پرداخت برخوردارند، اولویت و سهولت بیشتری دارد. روسیه همچون ایران از شبکه ملی اطلاعات پرداخت برخوردار است، امیدواریم که اتصال بانک‌های ایران و روسیه در چند ماه آینده نهایی شود» بر اساس صحبت‌های حکیمی، اتصال به شبکه بانکی ژاپن و چین نیز در دستور کار قرار دارد.
این رایزنی‌ها به مرحله نهایی و توافق رسید. مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه می‌گوید: «روس‌ها اعلام کردند که تلاش می‌کنند تا در صورت امکان زودتر این طرح اجرا شود.» بر پایه این توافق، شهروندان هر دو کشور پس از اتصال شبکه‌های بانکی می‌توانند در مقصد مقابل با کارت‌های بانکی از خودپردازها وجه دریافت یا وجه خریدها را با کارت در فروشگاه‌ها پرداخت کنند. اتصال شبکه بانکی ایران و روسیه به شهروندان ایرانی و روسی امکان می‌دهد هنگام سفر به کشور مقابل بر اساس موجودی کارت، روبل یا تومان دریافت کنند یا اقدام به خرید کالا کنند. همچنین نمایندگان بانک‌های رفاه، سینا، حکمت ایرانیان و توسعه صادرات نیز با نمایندگان تعدادی از بانک‌های روسی برای توسعه همکاری مذاکره کردند. روسیه سالانه ۵۰ میلیون گردشگر را به کشورهای مختلف جهان می‌فرستد و گفته می‌شود پس از تحولات ایجاد شده در منطقه قصد دارد که مقصد گردشگران روس به ترکیه و مصر را به ایران تغییر دهد. حالا این توافق بانکی، مسیر گردشگری را تسهیل می‌کند. گردشگری، یکی از سودآورترین صنایع جهان است که تا پیش از توافق هسته‌ای، به دلیل تبلیغات ایران هراسی در کشور مغفول مانده بود و حالا چند سالی است که درآمد گردشگری رشد کرده است.

شرایط اقتصادی برای آزادسازی قیمت خودرو مهیا نیست

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: قیمت‌گذاری خوردو در دنیا بر اساس عرضه وتقاضا تعیین می‌شود و در این میان چیزی به‌عنوان دخالت دولت وجود ندارد.
عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آزادسازی قیمت گذاری خورو بر اساس عرضه و تقاضا، اظهار داشت: در دنیا قیمت‌گذاری خوردو بر اساس عرضه وتقاضا تعیین می‌شود و در این میان چیزی به‌عنوان دخالت دولت وجود ندارد.
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت‌های خودروسازی دنیا برای اینکه به‌توانند محصولات خود را به‌فروش ‌برسانند جنس ارزان و با کیفیت روانه بازار می‌کنند، گفت:این مسئله یک قانون نانوشته است که وجود دارد و به آن عمل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه باید روزی به‌یک جایی برسیم که دولت در قیمت گذاری خودرو تاثیرگذار نباشد، ادامه داد: با توجه به شرایط امروز در کشور ما و پایین بودن قدرت خرید برخی از مردم شورای رقابت تصمیم گرفته است تا در قیمت‌گذاری خودروهای بالاتر از ۴۵میلیون تومان دخالتی نداشته باشد و تنها در قیمت‌گذاری خودروهای پایین‌تر از ۴۵ میلیون تومان که مردم طبقات متوسط و پایین جامعه خریدار آن هستند ورود کنند، در شرایط فعلی این بهترین تصمیم است.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: روزی که شرایط اقتصادی کشور و وضعیت درآمدی مردم بهبود بیابد باید قیمت‌گذاری‌ها را آزاد اعلام کنیم ولی در حال‌حاضر شرایط مهیا نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز