روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 237
  • 863
  • 1,353,573
اقتصاد

درخواست ایران از سازمان بازرسی ترکیه

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با رئیس کل سازمان بازرسی ترکیه خواستار معرفی مرجعی برای حل مشکلات حقوقی تجار و بازرگانان ایرانی در ترکیه شد.
مسعود کرباسیان در این دیدار با اشاره به سابقه طولانی همکاری و روابط دو کشور ایران و ترکیه گفت: تجار ما در ترکیه دادخواهی هایی دارند و درخواست ما این است که سازمان بازرسی ترکیه، مرجعی را برای ارایه خواسته ها و مشکلات حقوقی تجار معرفی کند.
وی افزود: در سازمان بازرسی کل کشور ما سامانه الکترونیکی برای ارائه شکایات وجود دارد که شکایات از طریق ارتباطات درون سازمانی واحد بازرسی هر دستگاه پیگیری می شود.
وزیر اقتصاد کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امنیت مهمترین شاخصه برای توسعه سرمایه گذاری های متقابل دو کشور است، گفت: سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران موفق شد در دولت دوازدهم که شش ماه از آغاز بکار آن گذشته، بیش از ۳۰ میلیارد دلار خطوط اعتباری از سایر کشورها تامین گشایش کند.
کرباسیان با اشاره به عزم و اراده جدی دو کشور مبنی بر توسعه روابط ایران و ترکیه تصریح کرد: ما آمادگی خود را برای افزایش هر چه بیشتر سطح روابط اقتصادی دو کشور اعلام می کنیم.
وی همچنین خواستار همکاری متقابل دولت ترکیه در خصوص ۲۴ ساعته کردن برخی گمرکات و نیز جایگزینی پول ملی در مبادلات دو کشور شد.
در ادامه این دیدار «شرف مالکوچ»، رئیس کل سازمان بازرسی کل ترکیه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار گفت: سازمان بازرسی کل ترکیه روابط بسیار خوبی با سازمان بازرسی کل ایران دارد و بر این باور هستیم که روابط دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی باید بهتر از این باشد.
وی با بیان اینکه روابط دو کشور نباید محدود به نفت و گاز باشد، ابراز امیدواری کرد با همکاری دو کشور، حجم روابط به رقم ۳۰ میلیارد دلار برسد.

اعــلام زمان تـــوزیع اسکناسپ در بانک‌های منتخب
بانک مرکزی به مناسبت عید نوروز، از طریق شعب منتخب بانک‌های عامل اقدام به توزیع اسکناس نو در سراسر کشور می کند.
مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با اعلام این خبر گفت: توزیع اسکناس نو در استان تهران که از روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه سال جاری آغاز می‌شود با مشارکت بانک‌های عامل و از طریق ۷۰ شعبه منتخب مستقر در نقاط مختلف استان انجام خواهد شد.
مسعود رحیمی با بیان اینکه در خصوص اسامی بانک‌های عامل و شعب منتخب در نظر گرفته شده برای توزیع اسکناس نو، اطلاع‌رسانی لازم طی روزهای آتی به‌عمل خواهد آمد افزود: توزیع اسکناس نو در سایر استان‌ها تحت نظارت ناظران پولی بانک مرکزی مستقر در مراکز استان‌ها و از طریق شعب منتخب تعیین شده انجام می شود.
وی در خصوص نوع اسکناس‌های در نظر گرفته شده برای توزیع گفت: اسکناس‌هایی که توزیع خواهد شد از نوع یک هزار تومانی، دو هزار تومانی و پنج هزار تومانی است، ضمن آنکه توزیع اسکناس ۱۰هزارتومانی و ایران‌چک ۵۰ هزار تومانی نیز که از اوایل اسفند ماه در بین بانک‌ها آغاز شده در روزهای پیش‌رو بیشتر شده و از طریق شعب بانک‌ها و دستگاه‌های خودپرداز در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در حال حاضر ذخائر اسکناس و ایران‌چک بانک مرکزی از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و هیچ‌گونه مشکلی برای تامین وجوه نقد مورد نیاز مردم در روزهای پایانی سال وجود ندارد.

رصد تــــراکنش‌های مشکوک ادامــــه دارد
رییس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه رصد تراکنش‌های مشکوک بانکی ادامه خواهد داشت، از برخورد با فعالیت‌های سوداگرانه ارزی خبر داد.
ولی‌الله سیف با اشاره به تداوم رصد تراکنشهای مشکوک بانکی برای ممانعت از رونق سوداگری در بازار ارز، در خصوص یکسان‌سازی نرخ ارز گفت: برای یکسان‌سازی نرخ ارز نیازمند پیش‌نیاز و مقدماتی هستیم که این مهم باید عملیاتی شود.
رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: اینکه تخصیص ارز مبادله‌ای در حال محدود شدن است اقدامی در راستای یکسان سازی نرخ ارز محسوب می‌شود، البته بانک مرکزی در راستای انجام این مهم به موضوعات دیگر مانند ارتقای روابط بانکی در سطح بین المللی توجه می کند تا امکان دسترسی به منابع مالی و تسهیل مبادلات در سطح بین المللی بیشتر تسهیل شود. بانک مرکزی و وزارت امور خارجه هماهنگی داشته‌اند تا روابط بانکی کشور در سطح بین المللی ارتقا یابد و در این زمینه تلاش‌های انجام شده و ادامه خواهد داشت وی یادآور شد: رصد تراکنش های مشکوک بانکی ادامه خواهد داشت تا از فعالیتهای سوداگرانه در بازار ارز جلوگیری شود. همچنین با وزرات کشور و نیروی انتظامی و دستگاه های ذیربط هماهنگی‌ها انجام شده تا به صورت جدی با فعالیت های سوداگرانه در بازار ارز برخورد شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز