روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 791
  • 721
  • 1,335,713
اقدامات عمرانی، پشتوانه تحول غرب شهر

شهردار تبریز گفت: مجموعه اقداماتی که در سال‌های اخیر در غرب تبریز عملیاتی شده، چهره و بافت کلی این بخش از شهر را متحول کرده‌است.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در مراسم آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان کارگر با بیان این مطلب اظهار داشت: مجموعه‌ای از پروژه‌های عمرانی ارزشمند در چهار سال گذشته در مسیرهای متعدد غرب و شمال غرب تبریز اجرا شده‌است؛ تقاطع‌های غیرهمسطح میدان‌راه‌آهن، آخونی و اره‌گر، سه پروژه تاثیرگذاری هستند که سه گره قدیمی ترافیک تبریز را رفع کرده اند.
وی اضافه کرد: در کنار این سه پروژه، پروژه مشارکتی پارک بزرگ تبریز، پس از سال‌ها بلاتکلیفی، در حال اجراست که نقش اثرگذار در حیات اجتماعی این محدوده خواهد داشت.
شهردار تبریز طراحی و اجرای پروژه میدان کارگر را در همین راستا مورد توجه قرار داد و افزود: این میدان از میادین مهم شهر است که از قدیم به نام «کارگر» مزین است و امید می‌رود با همت و تلاش کارگران، در اسرع وقت به بهره‌برداری رسیده و موجب ایمنی، زیبایی و گشایش گره ترافیکی در جاده سنتو شود.
وی اضافه کرد: پشتوانه‌های لازم برای این امر تدارک دیده شده و مقرر شده سازمان عمران، راساً و بدون استفاده از پیمانکار واسطه، این پروژه را عملیاتی کند؛ در این صورت، پیامدهای ترافیکی و بصری پروژه، به حداقل خواهد رسید.
نجفی با اشاره به شتاب کم‌نظیر در برنامه‌های عمرانی شهر، یادآور شد: عمده پروژه‌های تقاطع‌های غیرهمسطح در سال‌های اخیر، در کمتر از ۱ سال به بهره‌برداری رسیده است؛ پروژه عظیمی چون مرکز همایش‌های بین‌المللی که معمولاً در مدت ۶ سال تکمیل می‌شود، تنها پس از ۱۵ ماه تلاش مداوم، تکمیل شده است که این امر، از مزیت‌های مهم توسعه و آبادانی شهر است.
شهردار تبریز با اشاره به این‌که مجموعه‌ پروژه‌های عمرانی، تقویت زیرساحت‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸ را هدف قرار داده است، گفت: «تبریز ۲۰۱۸» نه یک سهمیه، بلکه بلکه مزیت ملی مهم است که پس از پیگیری‌ها و کوشش‌های متعدد حاصل شده و باید به نحو احسن مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
وی اشتغال را معضل اصلی جامعه و مطالبه مهم قشر جوان خواند و تاکید کرد: این معضل باید در مسیر توسعه شهر، مدیریت شود و بدون در نظر داشتن فرصت ۲۰۱۸ متصور نیست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز