روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 237
  • 721
  • 1,335,159
الزامات جدید برای ایرانیانی که خواستار ورود به آمریکا هستند

دولت ترامپ برای دائمی کردن پرسش از افرادی که خواستار ورود به آمریکا هستند اقدام کرده که در راستای آن سوالاتی در مورد زندگی اجتماعی،‌ شرح زندگی نامه و سابقه سفرهای انجام شده مطرح می‌شود.
این طرح از ماه می اجرایی شد و در آن از مسافرانی که وارد آمریکا شده اند، در مورد ۵ سال گذشته زندگی افراد، آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و شرح ۱۵ سال اخیر زندگی خود از جمله، ‌ آدرس ها، شغل و سوابق سفر سوالاتی در قالب یک فرم پرسشنامه مطرح می شد.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از این فرم ها استفاده شده یا برای چه ملیت هایی استفاده شده خودداری کرد.
مجوز این طرح ابتدا توسط دفتر مدیریت و بودجه آمریکا برای یک دوره ۶ ماهه به طور اورژانسی صادر شده بود که اجازه می‌دهد به جای دوره ۳ ساله معمول برای یک دوره شش ماهه اجرایی شود.
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که به دنبال آن است تا این طرح برای سه سال آینده اجرایی شود.
در این اعلامیه آمده است که هدف این پرسشنامه ها ارزیابی موضوعات مربوط به تروریسم و امنیت ملی درخواست کنندگان ویزا است.
دونالد ترامپ در ماه مارس، فرمان منع مهاجرتی خود را در قبال شهروندهای ایران، لیبی، سومالی ، سوریه و یمن صادر کرد که پس از چند ماه کشمکش با دادگاه های آمریکا در نهایت دادگاه عالی آمریکا پس از محدود کردن گسترده این فرمان مجوز آن را صادر کرد.
یک وکیل مهاجرتی به رویترز در این باره می گوید که همه موکل های ایرانی او که درخواست ویزای آمریکا داشته اند و برای بررسی های امنیتی احضار شده اند از آن ها درخواست شده است که این پرسشنامه ها را نیز پر کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز