روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 423
  • 648
  • 1,189,775
الزام در ارائه پیوست اجتماعی و فرهنگی در اصلاح بافت فرسوده و حاشیه نشین

استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید بازگشایی معابر و جابجایی بافت حاشیه نشین در اولویت اقدامات ستاد بازآفرینی شهری تبریز و استان قرار گیرد، ضمن اینکه تمامی طرح‌ها باید پیوست اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.
مجید خدابخش در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هر دستگاه اجرایی باید تعدادی از فرآیندهای زاید خود را شناسایی کرده و حذف کند اظهار داشت: خوشبختانه در جشنواره شهید رجایی گزارش دادند که از سال گذشته تاکنون ۱۲۸ بند از فرایندهای زاید حذف شده ولی باز هم این فرایندهای زاید وجود دارد و نهادهای دولتی روند حذف فرایندهای زاید را ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های شفافیت و صحت مالی در دنیا این است که مراجعه کننده بین ادارات پاسکاری نشود ابراز داشت: در فرآیند حذف بروکراسی‌های زاید، باید یک نهاد، متولی دریافت اسناد و در نتیجه صدور مجوز با برقراری ارتباط با سایر نهادهای متولی صدور مجوز باشد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: تنها با نفرستادن مردم در استعلامات به شهرداری، تامین اجتماعی و… می‌توانیم ۲۰ پله رتبه ایران را در حوزه شفافیت ارتقا دهیم چراکه این پاسکاری‌ها بین ادارات زمینه فساد را فراهم می‌کند. با حذف فرایندهای زاید و بهبود فرایندهای اداری می‌توانیم تا ۱۰۰ پله رتبه شفافیت ایران را ارتقا دهیم.
وی به برنامه‌های ستاد بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: باید بازگشایی معابر و جابجایی بافت حاشیه نشین در اولویت اقدامات ستاد بازآفرینی شهری تبریز و استان قرار گیرد، ضمن اینکه تمامی طرح‌ها باید پیوست اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.
خدابخش با تاکید بر اینکه باید کارکرد اجتماعی در محلات حاشیه نشین و توانمندسازی در کنار اصلاح بافت فرسوده و حاشیه نشین مورد توجه قرار گیرد، خاطر نشان کرد: در اجرای طرح‌های بازآفرینی اصل این است که بخش خصوصی سرمایه گذاری کند و دولت حمایت کند و باید معطل اعتبارات دولتی نباشیم.
وی با تاکید بر واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی، تصریح کرد: همه دستگاه‌های دولتی ایجاد شده که «دولت پول دهد من خدمات بدهم» ولی باید با رعایت ساز و کارهای نظارتی، به سمت جذب مشارکت هدایت کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی قراردادهای مشارکتی فعلی را قدیمی دانست که مشارکت کننده‌ها از این قراردادها لطمه خواهند دید، ابراز داشت: باید قراردادها آسیب شناسی شده و بر اساس شرایط روز به سرمایه گذار مشارکت کننده واگذار شود تا سرمایه گذاران در این واگذاری‌ها رغبت نشان دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز