روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 926
  • 1,139
  • 1,384,233
امام (ره) ملت‌ها را به استقلال از قدرت‌های بزرگ سفارش کرد

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: امام خمینی (ره) به ملت‌ها توصیه کرده بود که به قدرت‌های بزرگ اتکا نداشته باشیم ولی این امر قطعاً جدا از بحث مذاکره و کسب منافع مشترک برای دو طرف است.
صباح زنگنه با اشاره به وصیت‌نامه امام خمینی (ره) و توصیه ایشان به ملت‌ها در رابطه با متمایل نشدن به شرق و غرب و نادیده نگرفتن توانایی‌های خودشان خاطرنشان کرد: ویژگی جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس استقلال باید به توان خود و ظرفیت‌های خودش متکی باشد.
وی ادامه داد: در وصیت‌نامه امام خمینی (ره) از ملت‌ها خواسته شده است تا از اتکا به قدرت‌های بزرگ پرهیز کنند.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به مفهوم استقلال از دیدگاه امام خمینی (ره) و توصیه‌ای که در وصیت‌نامه به ملت‌ها کرده‌اند، گفت: مفهوم استقلال هم سلبی است و هم ایجابی. سلبی به معنای این است که اجازه دخالت قدرت‌های بزرگ در کشور و سیاست‌های کشورمان را ندهیم و ایجابی به این معنا که در اقدامات گوناگون با قدرت‌های بزرگ متکی نباشیم.طبعاً توصیه امام خمینی (ره) این نیست که هیچگونه مراوده‌ای با کشورها و قدرت‌های گوناگون نداشته باشیم. بلکه اتکا جدا از مراوده، مذاکره و حتی همکاری به خاطر جلب منافع مشترک و دفع ضررها است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز