روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,655
  • 1,097
  • 1,390,820
اما و اگرهای استفاده از مسواک برقی

عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران گفت: بسیاری از افراد در حالی به استفاده از مسواک برقی روی آورده اند که استفاده از این مسواک ها می تواند سبب تحلیل لثه شوند.
دکتر سیامک اسکویی اظهار کرد: در سال های اخیر استفاده از مسواک برقی متداول شده است؛ استفاده از این نوع مسواک برای سالمندان و افرادی که ناتوان جسمی و ذهنی هستند، نسبت به مسواک های دستی بهتر است اما استفاده از آن برای همه توصیه نمی شود.
وی ادامه داد: در صورت استفاده از مسواک برقی، بهتر است از مسواک استاندارد که حالت ارتعاش و عقب و جلو دارند، استفاده شود؛ این درحالی است که در بسیاری از این نوع مسواک ها، این حالت ها دیده نمی شود.
عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران گفت: مسواک های دستی از لحاظ قیمت و همچنین نوع جنس بسیار بهتر از مسواک های برقی هستند؛ و افرادی که مشکل حرکتی یا ذهنی ندارند، بهتر است از مسواک دستی استفاده کنند چراکه بسیاری از این مسواک ها غیراستاندارد هستند و اگر هم استاندارد باشند، قطعا قیمت آنها بسیار بالا است.
عضو انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ایران تاکید کرد: افرادی که تحلیل لثه دارند، به هیچ وجه نباید از مسواک برقی استفاده کنند. اسکویی ادامه داد: رعایت بهداشت دهان بسیار حائز اهمیت است و با یک مسواک ارزان قیمت و نخ دندان هم می توان در هر سه وعده غذایی پلاک میکروبی را کنترل و از بروز پوسیدگی ها پیشگیری کرد.
وی یکی از عوامل مهم در ارتقای سلامت دهان و دندان را فرهنگ سازی برای توجه به بهداشت دهان و دندان دانست و تاکید کرد: سیستم آموزشی و رسانه ها و همچنین همه افراد جامعه باید در این زمینه تلاش کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز