روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 494
  • 814
  • 1,336,230
امضای رئیس‌دولت دهم پای برخی تخلفات نفتی

بیش از ۲۰ روز پیش، دیوان محاسبات بار دیگر گزارش مفصلی از تخلفات نفتی دولت محمود احمدی‌نژاد به کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس، ارائه کرده است؛ گزارشی که غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس راوی آن شد که از تخلفاتی همچون صدور یک دستور ویژه توسط رئیس‌دولت دهم خارج از مصوبات مجلس و قانون تا اعطای مجوز فروش نفت به نیروی انتظامی حکایت کرد. او با اشاره به تخلفات نفتی دولت نهم و دهم، به خانه ملت گفت: براساس قانون آیین‌نامه داخلی مجلس اگر رئیس‌جمهوری یا وزرا تخلفی انجام می‌دهند رئیس دیوان محاسبات باید گزارش آن را برای بررسی به مجلس ارائه دهد که دیوان محاسبات براین مبنا در سه مقطع این گزارشات را به مجلس ارائه کرده است.
غلامرضا تاجگردون با یادآوری اینکه براساس قانون از آنجا که مجلس به وزرا و رئیس‌جمهوری رأی اعتماد داده باید در همان زمان با فرد خاطی برخورد شود، توضیح داد اما معمولا فرایند بررسی تخلفات در کشور پس از پایان دوره فعالیت وزرا و رئیس‌جمهوری است. رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس یادآور شد: درحال‌حاضر به نوعی این سکوت قانونی اصلاح شد تا دیوان محاسبات بتواند پس از پایان دوران تصدی با رئیس‌جمهوری یا وزیر متخلف برخورد کند یا گزارش آن را برای برخورد به سایر مراجع قضایی ارائه دهد.
گزارش تخلفات نفتی دولت گذشته
به مجلس تقدیم می‌شود
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه درحال‌حاضر دیوان محاسبات گزارشی از تخلفات نفتی دولت گذشته به مجلس ارائه داده است، افزود: منظور از تخلفات، اختلاس نیست زیرا در جامعه ما همیشه تخلف به معنای اختلاس معنا می‌شود، لذا تخلف نفتی دولت عدول از قوانین و مقررات مالی، اداری و اجرایی کشور بوده است. او ادامه داد: در جریان بررسی بودجه سال ۹۶ مجدد این گزارش به بهانه رفع اثر کردن مالی عدم هماهنگی حساب‌ها بررسی شد، که دیوان محاسبات مجددا حدود ۲۰ روز پیش گزارش مفصلی از مباحث تخلفات نفتی دولت گذشته به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ارائه کرد و از دیوان خواسته شد که برخی موارد را اصلاح کند که به رئیس مجلس و صحن علنی تقدیم شود. رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احکام صادر شده از سوی دیوان محاسبات قطعی است، افزود: هر شخص یا وزیری که متخلف است، باید در برابر دیوان محاسبات پاسخگو باشد و اگر تخلف مالی در این بخش صورت گرفته باشد به قوه‌قضائیه ارسال می‌شود.
تاجگردون با اشاره به اینکه با توجه به اینکه رئیس‌جمهوری دولت دهم صادرکننده دستور برای این اقدام بوده است طبق قانون متخلف محسوب می‌شود، اظهار کرد: این به معنای این نیست که خود شخص احمدی‌نژاد نفت را فروخته است بلکه وی خارج از برنامه، مصوبات مجلس و قانون یک دستور ویژه صادر کرده است که این اقدام صورت گیرد که این دستور تخلف بوده و در قانون پیش‌بینی نشده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز