روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 116
  • بازدید دیروز: 888
  • کل بازدید ها: 525,619
امضای بالغ بر ۷۵۰ میلیون یورو قرارداد سرمایه گذاری در بخش فیبرنوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ورود ۸۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به شبکه علمی کشور خبر داد و گفت: بزودی قرارداد سرمایه گذاری خارجی در فیبر نوری کشورمان به ارزش ۷۵۰ میلیون یورو با یک شرکت اروپایی نهایی خواهد شد.
«محمود واعظی» بدون ذکر نام شرکت اروپایی در این قرارداد، ورود شرکتهای خارجی برای انجام سرمایه گذاری در بخشهای مختلف کشور را از مزایای اجرای برجام عنوان کرد.
وی افزود: اجرای برجام ارتباط بخشهای علمی و دانشگاهی کشورمان را که تا پیش از آن با مشکل مواجه بود، گسترش داد و ارتباط اساتید ایرانی را با جهان برای ارتقای سطح علمی کشور میسر کرد.
عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه برجام دستاوردهای مهم و مختلفی برای کشورمان داشته است، ازمهمترین دستاوردهای آن را در بخش های علمی و تکنولوژیک عنوان کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تسهیل ارتباط بخش های فنی و تکنولوژی کشور با مجامع جهانی در سایه اجرای برجام اشاره کرد و گفت: برجام زمینه ورود فناوری های جدید را فراهم کرد .
به گفته واعظی ، اکنون بسیاری از شرکتهای ایرانی دارای بازارهای صادراتی شده اند و می توانند محصول های تولیدی خود را به راحتی صادر کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این از علاقه یک سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری مشترک در پروژه فیبر نوری ایران خبر داده و گفته بود: با جذب این سرمایه گذاری، هشت کلانشهر کشور با همکاری سرمایه گذار خارجی به شبکه فیبر نوری مجهز می شوند.
شامگاه بیست و ششم دی ماه ۱۳۹۴ با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۵+۱) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز