روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 736
  • 841
  • 1,329,469
امضای تفاهم نامه همکاری ایران و ارمنستان با محوریت منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ارمنستان با محوریت منطقه آزاد ارس و منطقه آزاد مغری ارمنستان خبر داد.
محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر گفت: هدف از این تفاهم نامه ارتقای همکاری های مشترک دو کشور و توسعه هر چه بیشتر مناطق آزاد ارس و مغری بوده و تبادل اطلاعات و تجربه های دو طرف در زمینه توسعه مناطق آزاد، جزو مهم ترین قسمت های این تفاهم نامه است.
وی تصریح کرد: به عنوان نمونه بحث انتقال گاز به منطقه آزاد مغری و صادرات انرژی از سوی ایران، در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته و احداث کارخانه های مشترک در بخش صنعت و سرمایه گذاری های مشترک نیز جزو مواردی است که در این تفاهم نامه به آن اشاره شده است.
وی افزود: در این تفاهم نامه بر تشکیل تورهای خبرنگاران دو کشور برای مشاهده ظرفیت ها و داشته های ایران و ارمنستان و دعوت مشترک از تورهای چین، ژاپن و کشورهای اروپایی برای حضور در دو کشور نیز تاکید شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در پایان از ورود آسانتر خودروهای ارمنستان و ایران از مرز نوردوز برای گسترش میزان گردشگران خبر داد و گفت: مرز نوردوز که در منطقه آزاد ارس واقع شده است، تنها مرز زمینی ایران و ارمنستان است و منطقه آزاد
ارس در زمینه ارتباط دو کشور، نقش استراتژیک دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز