روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 276
  • 771
  • 1,433,912
امضای ۴۵ نماینده مجلس پای نامه به رهبر انقلاب ( اتمام پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه)

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: تا کنون، ۴۵ نماینده پای نامه به رهبر معظم انقلاب مبنی بر درخواست برای تخصیص بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تکمیل پروژه انتقال آب از رودخانه زاب به حوزه دریاچه ارومیه را امضاء کرده‌اند.
محمد وحدتی هلان در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت پروژه انتقال آب از رودخانه زاب به حوزه دریاچه ارومیه و نیاز به اعتبار برای تکمیل این پروژه و با توجه به این که دولت توانایی تخصیص این اعتبار را ندارد، جمعی از نمایندگان مجلس تصمیم به امضای نامه‌ای به این منظور گرفتند و در آن از رهبر معظم انقلاب خواستند تا دستور فرمایند که مبلغ ۲۰۰ میلیون دلاری که برای اتمام این پروژه لازم است، اختصاص داده شود.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گفت: تا به حال نامه مذکور را به هر کسی داده‌ایم، امضا کرده است، در صورت نیاز، به سراغ سایر نماینده‌ها هم می‌رویم.
محمد وحدتی هلان در ادامه سخنان خود با بیان این که اکثر نمایندگان آذربایجان شرقی، این نامه را امضا کرده‌اند، افزود: اگر کسی از نمایندگان استان، نامه را امضا نکرده، حتما از این نامه اطلاعی ندارد، در صورت اطلاع، حتما امضا می‌کنند.
با تکمیل پروژه طرح انتقال آب از رودخانه زاب به حوزه دریاچه ارومیه، می‌توان سالانه حدود ۶۴۰ میلیون متر مکعب از آب‌هایی که بدون استفاده از کشور خارج می‌شوند، به دریاچه ارومیه سرازیر کرد.
این پروژه از دو بخش “تونل آب‌بر” ۳۵ کیلومتری و “سد کانی سیب” تشکیل شده، در حال حاضر حدود ۲۵ کیلومتر از تونل فوق، حفر شده و عملیات اجرایی طرح، پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز