روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 324
  • 1,569
  • 1,020,773
امضا موافقت‌نامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات

به‌ گزارش خبرنگاران مطابق بند ۱ بخشنامه ۶۸۲ فنی، موضوع موافقت‌نامه میان این معاونت و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات که در اردیبهشت‌ماه ۹۷ مورد موافقت طرفین قرار گرفت، مشمولان این بخشنامه آن دسته از فعالان حوزه رسانه فاقد رابطه مُزد بگیری هستند که دارای تاییدیه از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار نداشته باشند.
سایر کارکنان که رابطه استخدامی و مُزد بگیری با کارگاه‌های ذیربط دارند مشمول بند الف ماده ۴ قانون تامین اجتماعی بوده و کارفرمایان مکلفند مطابق مواد ۲۸، ۳۶ و ۳۶ قانون تامین اجتماعی نسبت به ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه آنان اقدام کنند.
دربند ۲ این بخشنامه تصریح شده است: در صورتیکه متقاضی دارای سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تامین اجتماعی باشد، معادل مدت سابقه پرداخت حق بیمه قبلی جهت ورود به دایره شمول، به سقف سنی مجاز (۵۰ سال) وی اضافه می‌شود و در صورت احراز شرایط، به‌عنوان مشمول پذیرفته خواهد شد. متن کامل این بخشنامه در ۱۹ بند هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی https://press.farhang.gov.ir قابل دریافت و مشاهده است.
به گزارش ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون ۳۸هزار نفر از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه را زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده است که از این تعداد سه هزار نفر امسال زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.
علاوه بر این، سه هزار سهمیه بیمه تکمیلی نیز امسال درنظر گرفته شده و ثبت نام آن نیز انجام شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز