روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 145
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 842,357
امــکان اندازه‌گیری فــاصله طولی خــودروها در دوربین‌های جــدید جاده‌ای

جانشین فرمانده ناجا در حاشیه مراسم افتتاح ۳۵ مرکز مانیتورینگ استان‌های کشور به قابلیت‌های دوربین‌های جاده‌ای اشاره کرد و گفت: این دوربین‌ها براساس متوسط، سرعت تخلفات را ثبت می‌کنند و حتی در دوربین‌های جدید امکان اندازه‌گیری فاصله طولی نیز وجود دارد.
سردار اسکندر مومنی در حاشیه افتتاح ۳۵ مرکز مانیتورینگ در سطح استان‌های کشور درباره ویژگی‌های این سامانه و نقش آن در زمینه ثبت تخلفات گفت: امروز با همکاری خوبی که میان پلیس راهنمایی و رانندگی و سازمان راهداری صورت گرفت این سامانه جدید افتتاح شد.
جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: به دلیل اینکه در ابتدای استفاده ما از فناوری‌های جدید تعداد دوربین‌ها کم بود تخلفات به صورت متمرکز ثبت و رویت می‌شد. ولی با توجه به گسترش دوربین‌ها و همچنین بیشتر شدن آن‌ها در آینده امکان تمرکز آن‌ها در یک مرکز وجود ندارد. از همین رو امروز همزمان در استان‌های کشور مرکز مانیتورینگ و ثبت تخلفات افتتاح شد و هر دوربین تخلفات را در همان منطقه خود ثبت می‌کند. ضمن اینکه در آینده این کار را باید به شهرستان‌ها نیز تعمیم دهیم.
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه این کار باعث افزایش سرعت، دقت و صحت می‌شود، گفت: افتتاح این مراکز سبب تسهیل عبور و مرور می‌شوند و همچنین عامل بازدارندگی تخلفات هستند. هر کسی که تخلفی را انجام می‌دهد در سامانه ثبت می‌شود و نتیجه این کار کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای است.
وی درباره اینکه آیا دوربین‌ها بومی محسوب می‌شوند، گفت: برخی از قطعات آن‌ها خارجی هستند ولی نرم‌افزار و سخت‌افزار کار در ایران انجام شده است و به نوعی می‌توانیم بگوییم که این سیستم‌ها تقریبا بومی هستند.
سردار مومنی درباره دوربین‌هایی که با محاسبه میانگین سرعت، تخلفات را ثبت می‌کنند، گفت: برخی فکر می‌کنند که اگر هنگام رسیدن به هر یک از این دوربین‌ها سرعت خود را کم کنند و پس از گذشتن از آن دوباره به سرعت‌شان بیافزایند این دوربین‌ها تخلف‌شان را ثبت نمی‌کند اما این طور نیست و دوربین‌ها متوسط سرعت را اندازه‌گیری می‌کند و براساس آن اعمال قانون می‌شود. همچنین سامانه‌های جدید ظرفیت‌های بیشتری دارند و علاوه بر سرعت، متوسط امکان اندازه‌گیری فاصله طولی نیز وجود دارد.
وی درباره مشکلات هندسی بعضی از راه‌ها نیز گفت: همان طور که گفته شد کاهش تعداد کشته‌های تصادفات، ناشی از یک کار جمعی است که متأثر از عوامل مختلفی از جمله رفتار ترافیکی رانندگان، گسترش جاده‌ها و بهبود آن‌ها و همچنین اصلاح نقاط حادثه‌خیز بوده است. ضمن اینکه همه باید تلاش کنیم تا در آینده این شرایط بهتر شود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز