روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
امکان اجباری شدن دوره پیش دبستانی برای همه کودکان وجود ندارد

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان برگزاری دوره های آموزشی به صورت اجباری برای تمامی کودکان ۴ تا ۶ سال (پیش از دبستان) در سراسر کشور وجود ندارد، گفت: عمده اعتبارات دولتی برای آموزش کودکان محروم و دو زبانه اختصاص داده شده است.
رضوان حکیم زاده با بیان به اینکه آموزش های پیش از دبستان به دو دسته سنین ۴ تا ۶ سال و قبل از ۴ سال تقسیم می شود، افزود: آموزش های قبل از سن ۴ سال در قالب مهدهای کودک ارائه می شود اما دوره ۴ تا ۶ سال باید صرف ارائه آموزش های لازم به ویژه در مناطق دو زبانه برای ایجاد فرصت های برابر و تحقق عدالت آموزشی شود.
وی تصریح کرد: با توجه به ردیف اعتباری در نظر گرفته شده، آموزش های ۵ تا ۶ سال به صورت هدفمند برای کودکان مناطق دو زبانه اختصاص یافته و در جاهایی که امکان ارائه آموزش فراهم است، دوره آموزشی نیز برای کودکان ۴ تا ۵ سال گسترش پیدا کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز