روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 115
  • 693
  • 1,436,264
امکان استعلام ممنوع الخروجی ها

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با اشاره به امکان استعلام ممنوع الخروجی افراد از طریق مراجعه به این پلیس، گفت: روند اطلاع رسانی و استعلام درباره وضعیت ممنوع الخروجی افراد از سال های گذشته تا کنون توسط این پلیس صورت می گیرد.
سرهنگ مجید صمدی در تشریح اقدامات نیروی انتظامی در روند اطلاع رسانی اسامی افراد ممنوع الخروج، اظهار کرد: روند اطلاع‌رسانی و استعلام درباره وضعیت ممنوع الخروجی افراد از سال‌های گذشته توسط این پلیس صورت می گیرد و هر فردی با مراجعه به پلیس مهاجرت و گذرنامه در استان تهران و رده های تابعه در سایر استان‌ها می‌تواند از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شود.
وی افزود: در فرایند دیگری، زمان صدور گذرنامه اولیه برای افراد، وضعیت ممنوع الخروجی‌شان بررسی و اعلام می شود و از طرفی زمانی که فردی برای صدور گذرنامه به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا مراجعه می کند،از سوی این پلیس فرمی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که افراد در صورت تمایل می توانند با درج شماره تلفن همراه خود در آن، هر زمان که به هر دلیلی ممنوع الخروج شدند از موضوع مطلع شوند؛ در واقع در چنین فرایندی، موضوع از طریق “سامانه پیامکی” این پلیس به فرد متقاضی اعلام می شود؛ البته تحقق این مهم منوط به این است که فرد متقاضی صرفا شماره شخصی خود را اعلام کند و در صورت واگذاری خط، حتما مراتب را به این پلیس اعلام کند.
صمدی یادآور شد: بر اساس بند ۵ مصوبه شورای عالی اداری در سال ۷۴، تمام دستگاه های “صلاحیت دار”، زمانی که فردی را به هر دلیلی ممنوع الخروج می کنند موظفند مراتب را به فرد مذکور اطلاع رسانی کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: نظر کارشناسی پلیس این است که در پی راه اندازی سامانه “ استعلام ممنوع الخروجی “، ممکن است افشای برخی اطلاعات محرمانه و شخصی افراد صورت بگیرد و به نوعی این مهم در این میان مغفول مانده است؛ معتقدیم که با راه اندازی این سامانه، هر فردی با در اختیار داشتن اطلاعات شخص فرد دیگری ( مشخصات فردی، کد ملی و …) می تواند به این اطلاعات دست یابد که آیا فرد مورد نظرش ممنوع الخروج هست یا خیر ؟ بنابر این پیش از راه اندازی این سامانه به دنبال رفع نقیصه ها و معایب هستیم.
براساس اعلام سایت پلیس، وی افزود: از طرفی نیروی انتظامی در تحقق این مهم و راه اندازی سامانه “ استعلام ممنوع الخروجی “، صرفا “مجری” است و دستگاه های متولی دیگری باید بسترهای راه اندازی این سامانه را با در نظر گرفتن ملاحظات محرمانگی اطلاعات اشخاص مهیا کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز