روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 58
  • 700
  • 1,331,998
امکان درمان موثر اختلالات مغزی با ایمپلنت جدید

محققان دانشگاه ریورساید کالیفرنیا با همکاری محققان مکزیکی فناوری جدیدی را ابداع کردند که امکان درمان موثر اختلالات مغزی را با استفاده از فناوری مافوق صوت فراهم می‌کند.
به گزارش از ساینس دیلی، این فناوری جدید که با عنوان «پنجره‌ای به مغز» شناخته می‌شود، در واقع یک ایمپلنت است که زیر پوست سر قرار گرفته و جایگزین بخشی از استخوان جمجمه می‌شود.
فناوری مافوق صوت برای درمان اختلالات مغزی مانند آلزایمر و پارکینسون کاربرد دارد و با استفاده از آن می‌توان لخته‌های خون عامل سکته و همچنین سلول‌های سرطانی را از بین برد. اما متاسفانه ضخامت و تراکم استخوان جمجمه بخش عمده امواج ماموق صوت را قبل از رسیدن به مغز، جذب یا منعکس می‌کند و مانع درمان موثر با استفاده از این شیوه می‌شود.
ایمپلنت جدید، از نوعی ماده سرامیکی موسوم به YSZ ساخته شده که با ساختارهای زیستی سازگاری دارد، بسیار سخت و در برابر شکستگی مقاوم است. به همین علت در ساخت تاج دندان و مفاصل مصنوعی کاربرد دارد. این ماده ساختار متخلخلی دارد و امکان عبور امواج مافوق صوت هدفمند را در جریان جلسات درمان فراهم می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز