روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 387
  • 1,087
  • 1,361,386
امکان فعالیت شبانه روزی ۱۲ صنف خدماتی در تبریز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: به پیشنهاد اتاق اصناف و تصویب کمیسیون نظارت شهرستان تبریز، فعالان ۱۲ اتحادیه صنفی خدمات رسان می توانند به صورت شبانه روزی به شرط داشتن پروانه کسب و دوربین مداربسته، خدمات ارائه کنند.
حسین نجاتی در جلسه کمیسیون نظارت شهرستان تبریز اعلام کرد: در آستانه سال ۹۷ و همچنین رویداد تبریز ۲۰۱۸ اصناف خدمات رسان نظیر تعویض روغن و پنچرگیری، خشکشویان و لباس شویان، قنادان، نانوایان، آجیل و خشکبار، اغذیه فروشان، چلوکبابی ها و غذاخوری های تحت پوشش اتحادیه قهوه خانه داران، خوار و بار و لبنیات، میوه و سبزی، حمل و نقل بار و آژانس تاکسی تلفنی، عرضه کننده های سوخت و تابلو فرش سردرود می توانند ۲۴ ساعته به فعالیت صنفی خود ادامه دهند.
وی ادامه داد: در همین راستا جهت خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی مقرر شد هیئت مدیره ۶ اتحادیه صنفی باطری سازان، صافکاران، مکانیک، ابزار فروشان اتومبیل، لاستیک فروشان و عینک فروشان نیز از میان اعضای خود واحدهایی را به عنوان کشیک شب در نقاط مختلف شهر انتخاب و به اتاق اصناف و پلیس اماکن معرفی کنند.
نجاتی اظهار کرد: طبق بند ۶ دستور کار نحوه تنظیم ساعات کار و ایام تعطیل واحدهای صنفی (موضوع تبصره بند م ماده ۳۷ قانون نظام صنفی) ، واحدهای صنفی می بایست اطلاعیه ساعت کار خود را در تابلو مخصوص در محل کسب به نحوی که در معرض دید همگان باشد نصب نمایند.
وی همچنین گفت: طبق بند ۷ دستور العمل یادشده اتحادیه های صنفی موظفند در مهلت سه ماه از تاریخ تصویب ساعات کار و ایام تعطیل، نحوه اجرا و بازخورد آن را جهت انجام اصلاحات احتمالی از طریق اتاق اصناف به کمیسیون نظارت گزارش کنند.
وی تاکیدکرد: مسئولیت نظارت بر حسن اجرای ساعات کار و ایام تعطیل واحدهای صنفی به ترتیب بر عهده اتحادیه و اتاق اصناف است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با تقدیر از تلاش های پلیس در جهت تامین امنیت بازار و فضای کسب و کار ابراز امیدواری کرد در فعالیت شبانه واحدهای صنفی نیز خللی وارد نشود. ۷۷ اتحادیه صنفی در تبریز فعال است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز