روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 352
  • 721
  • 1,335,274
امگا ۳ با صدمات ناشی از آلودگی هوا بر بدن مقابله می‌کند

محققان معتقدند استفاده از مکمل‌های چربی‌های سالم می‌تواند روشی فوری برای کاهش آسیب ناشی از آلودگی هوا به میلیاردها انسان در سراسر جهان باشد.
این بررسی همچنین نشان می‌دهد ذرات آلودگی هوا می‌تواند از طریق ریه‌های حیوانات آزمایشگاهی به بسیاری از ارگان‌های دیگر از جمله مغز نفوذ کند و احتمال آسیب‌های جسمی ناشی از هوای آلوده را بیش از آنچه تاکنون شناخته شده افزایش دهد.
در این بررسی که روی موش‌ها انجام گرفته مشخص شد اسیدهای چرب امگا ۳ می‌تواند از بروز التهاب و استرس اکسیداتیو ناشی از آلودگی هوا جلوگیری کرده و حتی این صدمات را درمان کند.
آلودگی هوا در سراسر جهان به میزان هشداردهنده‌ای رو به افزایش است و طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) تمامی شهرها در کشورهای فقیرتر و بیش از نیمی از شهرهای کشورهای غنی‌تر از هوای ناسالم رنج می‌برند. پایین بودن کیفیت هوا با بیماری‌های قلبی و ریوی و سکته مغزی مرتبط است و اکنون محققان دریافته‌اند آلودگی هوا با مشکلات مغزی از قبیل زوال عقلی، بیماری‌های روان، کاهش ضریب هوشی، دیابت، بیماری کلیوی و زایمان زود هنگام ارتباط دارد.
دکتر “جینگ کانگ” از بیمارستان عمومی ماساچوست و محقق ارشد این مطالعه، گفت: این تغییرات ناشی از بیماری بسیار حائز اهمیت است زیرا مکانیزم‌های اصلی در بیماری‌های مزمن و شایع است که امروز با آنها روبرو هستیم. می‌توان انتظار داشت تاثیر مشابه با آنچه در موش‌ها دیده شده در انسان‌ها هم رخ دهد زیرا بسیاری از بیماری‌های التهابی در انسان با اسیدهای چرب امگا ۳ قابل درمان است.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان آمریکایی اظهار داشتند این آزمایش در مراحل اولیه است و مطالعات بیشتر در این زمینه ادامه دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز