روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 182
  • 1,596
  • 1,022,227
امید به زندگی در آذربایجان شرقی بالاست

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این ‌ که امید به زندگی در آذربایجان شرقی بالاست، گفت: براساس آخرین سرشماری، حدود ۱۰/۷۳ درصد جمعیت استان سالمند هستند؛ در حالی‌که متوسط کشوری ۹/۲ درصد است.
محسن ارشد زاده با اشاره به وجود چهار هزار و ۱۹ سالمند در استان، اظهار کرد: خوشبختانه سطح استان از لحاظ وضعیت بهداشتی، تغذیه و سلامت ارتقا یافته و تمامی امکانات رفاهی، سلامتی و بهداشتی فراهم شده است.
مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این‌که جمعیت سالمندان آذربایجان شرقی نسبت به پنج سال گذشته یک درصد رشد یافته است، گفت: آذربایجان شرقی رتبه پنجم تعداد سالمندان کشوری را داراست.
وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم، طی ۲۰ ساله آینده جمعیت سالمندان در استان چندین برابر شده و حدود ۲۵ درصد جمعیت استان را افراد سالمند تشکیل دهد؛ از این رو باید از اکنون برنامه ریزی های لازم در رابطه با این موضوع انجام گیرد.
ارشد زاده با بیان این‌که طرح شهر دوستدار سالمند در تبریز مطرح شده است، ادامه داد: به دنبال این هستیم که تمام شاخص‌های مربوط به شهر دوستدار سالمند در استان ما پیاده شود که مستلزم این امر فراهم کردن امکانات و برنامه ریزی های لازم است.
مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی عنوان کرد: همچنین ضروری است فضاهای شهر و مراکز درمانی و پزشکی برای دسترسی آسان سالمند مناسب باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز