روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 124
  • 826
  • 1,439,390
امید جدید در درمان سکته مغزی

روش نوین درمان بیماران سکته مغزی «لخته لیز» سبب شد تا جان این بیماران در کمتر از سه ساعت نجات یابد.
رئیس بیمارستان علوی اردبیل در نشست تخصصی درمان سکته‌های مغزی در اردبیل اظهار کرد: اگر بیماری که دچار سکته مغزی شده در کمتر از سه ساعت به بیمارستان منتقل شود امکان درمان و رفع نگرانی وجود دارد تا از مرگ حتمی نجات یپدا کند.
فتاح‌زاده خاطرنشان کرد: در این روش نوین درمان بیماران با استفاده از سیستم لیز کردن لخته‌های ایجاد شده به سرعت تحت مداوا قرار گرفته و زمینه درمان آنها به شکل اصولی فراهم می‌آید.
وی با بیان اینکه در سالجاری بیش از یک هزار و ۴۰۰ مورد سکته مغزی در اردبیل به ثبت رسیده است، گفت: ما با استفاده از روش جدید می‌توانیم هم از مرگ بیماران دچار سکته مغزی جلوگیری کرده و هم معلولیت‌های احتمالی را بر اثر سکته مغزی به حداقل برسانیم.
رئیس بیمارستان علوی اردبیل بیان کرد: اگر افرادی دچار حمله‌های عصبی بر اثر فشارهای اجتماعی و اقتصادی قرار گرفته و دچار سرگیجه و برخی سردردهای شدید شدند بهتر است به سرعت به مراکز درمانی منتقل شده تا مداوا روی آنها انجام شود.
فتاح‌زاده افزود: ما با استفاده از متخصصین و فراهم کردن شرایط پذیرش و بستری بیماران سعی می‌کنیم تا از روش لیز کردن در برطرف کردن لخته‌ها استفاده کنیم تا مداوا به شکل صحیح و به موقع انجام شود.
مغز انسان از حساسیت خاصی برخوردار است به طوری که هزاران کیلومتر رگ‌های خونی در مغز انسان وجود دارد که در صورت مسدود شدن کوچکترین این رگ‌ها سکته‌های مغزی اتفاق افتاده و نوعی بی‌حسی و همچنین سرگیجه‌های شدید از علایم سکته مغزی است که در صورت انتقال سریع بیماران به مراکز درمانی در شرایط کنونی امکان مداوای آنها به راحتی فراهم می‌آید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز