روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 725
  • 761
  • 1,333,426
انتخاب ۳۰۵ نفر برای پنجمین دوره شوراهای اسلامی درآذربایجان شرقی

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از انتخاب ۳۰۵ نفر برای شوراهای اسلامی ۶۱ شهر استان آذربایجان شرقی در دوره پنجم خبر داد.
مرتضی علیخانی افزود: با توجه به نزدیکی آغاز به کار منتخبان پنجمین دوره شوراها و به خصوص شوراهای شهرها، از اعضای شورای شهرها انتظار داریم برای ۴ سال آینده توسعه شهری برنامه داشته باشند نه اینکه به فکر مسایل زودگذر باشند. متأسفانه در دوره های گذشته شوراها شاهد اختلافات و تخلفات بودیم که بعضی عدم آشنایی با قوانین و حیطه وظایف را علت این اختلافات و تخلفات بیان می کردند که این علت ها نمی تواند عذر موجهی باشد، چرا که یکایک اعضای شوراها موظف به دانستن قوانین شوراها و حیطه وظایف و رعایت این قوانین و وظایف هستند.
وی گفت: یکی از وظایف اصلی اعضای شورای شهرها انتخاب شهردار است که در این انتخاب باید دقت کنند چرا که بعد از ۲ یا ۶ ماه به بهانه های مختلف از این انتخاب پشیمان نشوند و به فکر شهردار جدید نباشند.شهرداری برای شهرها انتخاب شود که آشنا به قوانین شهرداری و مسایل شهری باشد و همچنین پاکدست و مانند اینها باشد و از مقام شهردار بودن برای معرفی خود استفاده نکند.
علیخانی گفت: از شوراها انتظار داریم بر اساس پتانسیل ها و درآمدهای شهرها نسبت به تعرفه عوارض محلی اقدام کنند و می توانند این عوارض را اول هرسال کاهش و یا افزایش دهند و بعداً نسبت به افزایش و یا کاهش آن اقدام نکنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز