روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
انتظامی

۲ میلیون معتاد در کشور داریم

سخنگوی ناجا با بیان اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت دو میلیون نفر معتاد در کشور داریم، گفت: امروز خطر مواد مخدر از زرات‌خانه‌های اتمی و سلاح‌های میکروبی بیشتر است.
سردار سعید منتظرالمهدی درباره اقدامات پلیس برای مبارزه با موادمخدر و پدیده اعتیاد اظهارکرد: سوء مصرف مواد مخدر برمی‌گردد به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح ، از این مواد در برهه‌ای برای رفع دردها و التیام آلام و در برهه‌ای نیز برای رفع خلاءهای عاطفی و روانی استفاده می‌شده و همچنان نیز چنین مصارفی دارد.
وی با اشاره به گردش مالی قاچاق موادمخدر در جهان افزود: جریان اقتصادی مواد مخدر چنان بالاست که بعید است به این راحتی‌ها مواد مخدر عرضه نشده و توزیع آن متوقف شود.
منتظرالمهدی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت یک کیلوگرم شیشه در کشور ما بین ۵۰ تا ۸۰ میلیون تومان است، گفت: در خوشبینانه ترین حالت حدود دو میلیون نفر معتاد در کشور داریم که برای بازاجتماعی کردن آنان باید هرکاری که می‌توانیم انجام دهیم.
وی با اشاره به مبارزه ناجا با مواد مخدر ادامه داد: امروز مرزبانی و پلیس مبارزه با مواد مخدر در مرزها و نقاط شهری تلاش خودش را برای مبارزه با سوداگران مرگ می‌کند که تقدیم بیش از ۴۰۰۰ شهید و ۱۲هزار ایثارگر و جانباز نشان دهنده این اقدامات است.
وی با تاکید بر اینکه معتادان باید آیینه تمام نمای عبرت برای جوانان ما باشند، درباره راهکارهای پیشگیری از گرایش جوانان به سمت این مواد گفت: ایستگاه اول خانواده است، و باید با ادبیات تکریم و تهذیب و … با فرزندانمان برخورد کنیم. عدم ایجاد فرصت گفتمان در میان اعضای خانواده در گرایش به اعتیاد خیلی مهم است.
منتظرالمهدی با اشاره به نقش مدرسه در پیشگیری از اعتیاد گفت: مدرسه در مرحله دوم است است و باید توانایی نه گفتن را بالا ببریم که جوان با یک خلاء عاطفی و شکست عشقی به سراغ مواد مخدر نرود و تاب آوری روانی‌اش زیاد شود که این اقدام در مدارس رخ می‌دهد و نیاز به آموزش دارد.

راز جنایت هولناک فاش شد

مرد معتاد که چند روز قبل سرکارگرش و همسر او را در شهرستان طبس کشته و گریخته بود، پس از دستگیری مدعی شد به خاطر توهین‌های مقتول به همسرش دست به جنایت زده است. راز این جنایت از ظهر سه‌شنبه ۶ تیر و در پی تماس مرد میانسالی با پلیس فاش شد که از وقوع جنایتی در خانه برادرش خبر داد. با حضور مأموران در محل، جسد خونین زن جوان در آشپزخانه کشف و پیکر شوهرش نیز از عمق یک چاه در ساختمان نیمه کاره محل کارش بیرون کشیده شد.همزمان با تحقیقات تخصصی، کارآگاهان در گام نخست ۵ مظنون را در رابطه با این جنایت مورد تحقیق قرار دادند تا اینکه ردپایی از شاگرد سیامک در این جنایت هولناک به دست آمد. با توجه به اینکه این مرد جوان همزمان با قتل همراه خانواده‌اش متواری شده بود تحقیقات برای دستگیری‌اش ادامه یافت و سرانجام متهم در محله قلهک-تهران- دستگیر شد.
«سعید» پس از دستگیری لب به اعتراف گشود و گفت: «مدتی بود که با مقتول کار می‌کردم و او دستمزدم را به طور هفتگی به همسرم می‌داد. ولی آخرین بار و قبل از قتل به درخواست خودم دستمزد هفتگی‌ام را به حسابم واریز کرد. اما همسرم با سیامک تماس گرفت و گلایه کرد که چرا پول را به حسابش نریخته است که همین مسأله باعث درگیری لفظی بین سیامک و همسرم شد. بعد از این بحث تلفنی مقتول با من تماس گرفت و حرف‌های زشتی درباره همسرم زد و گفت: «اگر جای تو بودم این زن را طلاق می‌دادم» و… من که از دست سیامک به خاطر حرف‌هایی که درباره همسرم زده بود ناراحت و عصبی بودم، روز بعد مثل همیشه سرکار رفتم. سیامک پایین چاه بود که باز هم جر و بحثمان شد که من هم عصبانی شدم و چند بلوک سیمانی از بالا به داخل چاه انداختم و بعد از آن پاکت سیمان، گچ و مقداری خاک را روی سرش ریختم و او را همانجا زنده دفن کردم.»
متهم درباره قتل همسر سرکارگرش نیز گفت: «بعد از قتل سیامک حدود ساعت ۱۰ و نیم شب به به خانه سیامک رفتم. همسرش مدام به گوشی او زنگ می‌زد. وقتی وارد حیاط خانه شدم همسرش از من راجع به شوهرش پرسید. من هم احساس کردم او از درگیری ما خبر دارد. به‌همین خاطر با مته به طرفش حمله کردم. او نیمه جان بود که به سختی خود را به اتاق رساند. می‌خواست تلفن را بردارد که با مته ضربه دیگری از پشت سر به او زدم و بعد هم با ضربات متعدد چاقو او را کشتم. همه لباس هایم خون آلود بود. به همین خاطر آنها را درآوردم و پس از پوشیدن لباس‌های سیامک، مته و چاقو را برداشتم و به خانه رفتم. بعد هم با خانواده‌ام اول به شمال و از آنجا به تهران رفتیم که دستگیر شدیم.»
سردار مجید شجاع، فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی با اعلام این حبر گفت: «متهم معتاد به هروئین بوده و در زمینه مواد مخدر هم سابقه دارد. بزودی و پس از تکمیل تحقیقات بازسازی دو صحنه جنایت انجام خواهد شد.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز