روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
انتقاد از شرایط دشوار راه اندازی کسب و کار در کشور

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، از شرایط دشوار راه اندازی کسب و کار در کشور انتقاد کرد.
حسن‌نژاد به خانه ملت پاسخ داد:ارتقای ایران در رده بندی جهانی شاخص فضای کسب و کار در گرو چه اقداماتی است؟
محمد حسن‌نژاد درباره جدیدترین گزارش بانک جهانی مبنی بر کسب رتبه ۱۲۸ ایران از بین ۱۹۰ کشور در زمینه شاخص بهبود فضای کسب و کار اظهار داشت: باید پذیرفت نباید رتبه ایران در زمینه کسب و کار با توجه به ظرفیت های فراوان، پایین باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:سرمایه گذاران برای صدور مجوز فعالیت باید به ادارات و دستگاه های مختلف مراجعه کنند و با وجود اینکه این مسائل و مشکلات مطرح شده اما رسیدگی جدی انجام نمی‌شود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، افزود:به جای اینکه انگیزه سرمایه‌گذاری در کشور بیشتر شود حتی در زمینه راهنمایی سرمایه گذاران ضعف وجود دارد.
حسن نژاد تصریح کرد: راه اندازی کسب و کار برای سرمایه گذاران معمولا طولانی مدت بوده و در این راه امکان دارد حتی سئوالات بدون ارتباط مطرح شود که انگیزه سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد.
وی ادامه داد:برای کسب مجوز فعالیت به‌طور مثال یک سرمایه‌گذار باید موافقت دستگاه‌های مختلف مانند سازمان محیط زیست، شرکت آب، برق و گاز را به‌طور جداگانه اخذ کند این در حالی است باید این اقدامات در یک روز در فرمانداری انجام شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در صورتی که مسائل مذکور برای سرمایه‌گذاری حل نشود رتبه ایران در زمینه شاخص بهبود فضای کسب و کار ارتقا چندانی نخواهد یافت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز