روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 509
  • 753
  • 1,437,411
انتقاد از شلیک به کولبران در مرز‌های کشور

نماینده مردم پیرانشهر با ابزار تاسف نسبت به موضوع شلیک به کولبران در مرزهای کشور تاکید کرد: متاسفانه جوانان ایرانی با گلوله ایرانی کشته می‌شوند. انتظار داریم مجلس از طرح دو فوریتی جلوگیری از شلیک به کولبران حمایت کنند.
رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شواری اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی مجلس در تذکری به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور لایحه بودجه ۹۸ را با ۲۰ روز تاخیر تقدیم مجلس کردید. بودجه باید از لحاظ کم و کیف در راستای برنامه باشد. شما باید گزارش بودجه ۹۷ را هم قبل از تقدیم لایحه بودجه ارائه می کردید، ولی این گزارش ارائه نشد.
وی افزود: سفرهای آقای رئیس جمهور به استان انجام شد که به دنبال آن اعتباراتی را اختصاص دادند اما قسمت عمده این اعتبارات عملیاتی نشده است. آقای رئیس جمهور در چند ماه باقی مانده سال به وعده‌های خود در این خصوص وفا کنید. بحث آب شرب پیرانشهر موضوع مهمی است. این موضوع یک بحث مهم در سطح کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد.
خضری تاکید کرد بحث دیگری که بسیار دارای اهمیت است موضوع رتبه بندی معلمان است که برای تکریم مقام شامخ معلمان باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین باید به موضوع همسان سازی شاغلین و بازنشستگان و اعطای اعتبارات لازم به مناطق عملیاتی که پیرانشهر و سردشت طبق ماده ۱۱۲ برنامه ششم شامل آن شده‌اند اهتمام ورزیده شود. آقای رئیس جمهور در خصوص آموزش و پرورش صبحتی نداشته‌اند. ما شاهد حادثه تلخ شین آباد و پس از آن زاهدان بودیم. چه اعتباراتی برای نوسازی و مقاوم سازی مدارس انجام شده ما انتظار درایم این موارد در لایحه بودجه مورد توجه قرار گیرد.
نماینده مردم پیرانشهر عنوان کرد: ما در حال جمع آوری امضاهای طرح دو فوریتی جلوگیری از شلیک به کولبران هستیم. انتظار داریم مجلس از این طرح حمایت کند موضوع شلیک به کولبران در مرزها موجب تاسف است جوانان ایرانی با گلوله ایرانی کشته می‌شوند.
معیشت مرزنشینان و موضوع بیکاری تهدید امنیت ملی را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز