روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 23
  • 807
  • 1,068,663
انتقاد از عدم حضور وزیر فرهنگ و ارشاد در نمایشگاه کتاب تبریز

نائب رئیس مجلس با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم گفت: مقصر وضعیت حال ما هستیم که نتوانستیم مشکلات را با علم حل کنیم و نسل جوان را چنین تربیت کنیم و متاسفانه همیشه شعار دادیم.
مسعود پزشکیان در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز و ششمین دوره نمایشگاه نشر دیجیتال اظهار کرد: خداوند در قرآن وقتی می‌خواست انسان را به عنوان خلیفه انتخاب کند به ملائکه خود موضوع را گفته و فرشتگان مخالفت می‌کنند که چرا انسانی که جنایت می‌کند را خلیفه می‌کنید و خداوند می‌فرماید من می‌دانم که چه می‌کنم.
پزشکیان افزود: خداوند به انسان دایره کلمات داده در حالی که فرشتگان هر آنچه را خدا فرمان داده را می‌داند از این‌رو به خاطر علم و دانایی انسان، ملائک مجبور به سجده شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به یک حدیث قدسی مبنی بر اینکه نگاه اعتقادی این است که زمین و زمان را به خاطر انسان ساخته‌ایم، تصریح کرد: حیات انسان به علم و حیات علم به عمل و عمل به اخلاص است.
وی با بیان اینکه چرا باید کتاب و علم در دست داشته و نمی‌توانیم کاری بکنیم، گفت: باید به دنبال علم برویم و خداوند قرآن را فرستاده تا به عزت و عزیزی ب سیم و اگر بزرگ نیستیم به خاطر بیگانه بودن با کتاب و مداد و دفتر است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خاطرنشان کرد: برازنده ما نیست که در مشکلات اقتصاد، معیشت و فرهنگی گریبان‌گیر باشیم و اگر چنین مشکلاتی است به خاطر بیگانگی با علم و دانایی است.
پزشکیان با تاکید به اینکه علم یک بحث بوده و فهمیدن یک بحث دیگر است، تصریح کرد: فرق انسان با سایر در علم و دانایی است و امیدواریم این نمایشگاه برای همه ابزاری برای تغییر رفتار و انتخاب بهترین‌ها است.
وی اذعان داشت: هر کتابی را خواندن مهم نیست بلکه باید متناسب با رفتار، نیاز و رسالت خود کتاب برگزید.
نایب رئیس مجلس با گلایه از نبود حضور وزیر فرهنگ در آیین افتتاح، گفت: مهم‌ترین حادثه زندگی انس مردم با کتاب است و کدام جلسه و موضوعی مهم‌تر از کتاب و جامعه و تغییر رفتار جامعه است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به یک استاد ژاپنی، گفت: اِمین را برای کارخانه‌ای برای ایجاد کیفیت دعوت می‌کند و وقتی می‌بیند مدیر ارشد در کارخانه نیست آنجا را ترک می‌کند که این کیفیت وقتی مدیر ارشد در آن حاضر نیست و برایش مهم نبوده میسر نخواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز