روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 449
  • 826
  • 1,439,715
انتقاد استاندار آذربایجان شرقی از زندگی لاکچری برخی مسئولان

استاندار جدید آذربایجان شرقی در نشست مدیران کل امور اجتماعی استان ها که با حضور معاون وزیر کشور در مرکز npmc تبریز برگزار گردید، برای نخستین بار در طول چند سال اخیر استان، با یک رویکرد مبتنی بر علوم اجتماعی به بررسی شرایط اجتماعی موجود در کشور و استان پرداخت و خواستار توجه جدی به این علوم در حل مسایل و مشکلات شد.
وی در این نشست یکی از عمده ترین دلایل بروز وضع موجود فرهنگی کشور را بی توجهی به داشته های فرهنگی و تمدنی عنوان نمود و گفت: امروز در اثر این بی توجهی ها مفاخر ملی مان را دیگران می دزدند و این امر در واقع یکی از نشانه های اضمحلال فرهنگی است که نمی توانیم از داشته هایمان به خوبی حراست کنیم.
پورمحمدی با تاکید بر لزوم بازخوانی علمی مسائل جامعه اظهار داشت : یک پزشک می تواند ، یک فرد و یا نهایتا چند خانواده را نجات دهد، اما یک جامعه شناس و یا عالم علوم اجتماعی میتواند با نظریات خود یک ملت را نجات دهد و از این روی این دانشمندان باید در ارائه طریق برای حل مسائل اجتماعی کشور کوشا باشند.
استاد تمام علوم انسانی دانشگاه تبریز گفت: با اینکه در دنیای مدرن زندگی می کنیم اما متاسفانه در کشور تحولات اجتماعی بسیار اندک مورد توجه ما قرار گرفته است .
وی با اشاره به عملکرد دولت های گذشته گفت: هر کدام ازدولت ها در یک زمینه ای عملکرد قابل قبولی داشته اند اما متاسفانه هیچ کدام تا کنون تحولات اجتماعی و مطالبات جامعه شناختی مردم را مورد اعتنا و بررسی اساسی قرار نداده و با رویکردهای علوم انسانی با پدیده ها مواجه نشده است .
پورمحمدی گفت : مسائل اجتماعی امروز جامعه ایران ، به هیچ وجه تک بعدی و تک عاملی نیستند بلکه یک موضوع، ابعاد و علل گوناگون و چند لایه ای دارد که باید مورد بررسی علمی قرار گیرد.
راه حل مشکلات ، سرمایه اجتماعی
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی در پیشرفت کشور اظهار داشت :متاسفانه امروز شاهدیم که این سرمایه به شدت کاهش یافته است و برای جبران این نقیصه باید ابتدا اعتماد عمومی را جلب نماییم که آن هم در گرو محبت به مردم است .
استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از زندگی لاکچری برخی از مسئولین گفت: با این نحوه مواجهه با مردم هرگز موفق به جلب اعتماد مردم نخواهیم شد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز