روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 410
  • 769
  • 1,387,412
انتقاد امام جمعه تبریز از موازی کاری دستگاه های فرهنگی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز از موازی کاری دستگاه ها و نهادهای فرهنگی در استان انتقاد کرد و خواستار رفع این معضل شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در مراسم تجلیل از خادمین شهدا و دست اندرکاران پشتیبانی از اعزام کاروان های راهیان نور آذربایجان شرقی، با اشاره به برنامه های وسیع دشمنان نظام در حوزه های فرهنگی، افزود: امروز جنگ نرم توسط دشمنان نظام و انقلاب آغاز شده و بدون سر و صدا و آرام پیش می رود که مقابله با چنین حملاتی لزوم برنامه ریزی دقیق را طلب می کند.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه های فرهنگی باید موازی کاری های بیهوده از بین برود، یادآور شد: به عنوان مثال در حوزه قرآن هم اکنون شاهد موازی کاری های عدیده بین نهادها و اداراتی همچون فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه و سایر نهادهای فرهنگی هستیم که این وضعیت باید به صورت مدبرانه ای ساماندهی شود.
آل هاشم اظهار کرد: برای مقابله با جنگ نرم دشمنان باید مساله قرآن و توجه به آموزه های این کتاب آسمانی جدی گرفته شود که در این راستا تلاش می کنیم شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی را تقویت و آن را فعالتر از قبل کنیم.در این راستا می توان با ساماندهی فعالیت ها، هر یک از سازمانها و نهادهای مربوطه را به یک بعد از ابعاد مختلف و متعدد قرآنی سوق داد تا این برنامه ها روز به روز گسترش و توسعه کمی و کیفی یابد.
آل هاشم از ائمه جمعه به عنوان فرماندهان قرارگاه های فرهنگی در شهرستان های آذربایجان شرقی یاد کرد که باید در حوزه های فرهنگی فعال تر شده و مسایل را با جدیت پیگیری کنند.
وی با بیان اینکه دشمنان نظام از برخورد سخت با جمهوری اسلامی طی ۳۸ سال گذشته به دلیل شکست های متوالی ناامید شده اند، افزود: بر همین اساس امروز به سراغ اقدامات نرم رفته اند تا جوانان را مورد هدف قرار دهند که مقابله با چنین هجمه هایی برنامه ریزی های دقیق و مناسبی را می طلبد.
نماینده ولی فقیه توجه به ارزش های دفاع مقدس را یکی از راهکارهای بسیار مفید برای مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست و گفت: از جمله راه های موثر در این زمینه تعمیق و توسعه کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس است که می تواند منجر به انتقال ارزشهای انقلابی و جهادی به نسل های جدید و جوان شود.
وی گفت: جوانان با حضور در این اردوها می توانند با فرهنگ جبهه و شهادت آشنا شده و از نردیک با مراکز ایثار و رشادتهای رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس و فداکاری ملت بزرگ ایران همزادی پیدا کنند.
ایشان، توجه به روایت های درست و بدون تحریف را از ویژگی های بزرگ کاروانهای راهیان نور بیان و اظهار کرد: باید در تربیت نسل جدید راویان نیز این ویژگی به دقت مورد توجه قرار بگیرد تا هر گونه شائبه تحریف در موضوع دفاع مقدس از بین برود.
وی با بیان اینکه امروز در قبال دفاع مقدس مسئولیت های سنگینی برعهده تک تک افراد جامعه است، گفت: راه اندازی اردوهای راهیان نور، ثبت و ضبط و انتشار وصیت نامه های شهدا، ثبت خاطرات رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس و برگزاری یادواره های شهدا و نیز تکریم پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا را از جمله این وظایف می باشد.
نماینده ولی فقیه با اشاره به اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص هدف قرار دادن پایگاه های داعش در سوریه، اظهار کرد: این اقدام قابل ستایش و قدردانی است که دوستان جمهوری اسلامی را شاد و دشمنان را ترساند و مایوس تر از قبل کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز