روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 345
  • 778
  • 1,125,695
انتقاد رسانه‌ها ابزار مهمی برای بهبود امور است

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه انتقاد رسانه‌ها ابزار مهمی برای بهبود امور است، گفت: مدیران استان باید نقدپذیری، مسوولیت‌پذیری و پاسخگویی را در عمل نشان دهند، پاسخگویی روی دیگر اختیارات است و باید صادقانه مردم را در جریان مشکلات قرار دهیم.
مجید خدابخش در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی در سخنان خود به بیان وظایف مدیران اجرایی در راستای تحقق شعار سال پرداخت و تأکید کرد: اولین وظیفه دستگاه‌های اجرایی آن است که از خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی پرهیز کنند و بر تحقق این موضوع نیز نظارت داشته باشند.
وی، کاهش فرآیندهای اداری را دومین وظیفه مهم مدیران اجرایی در راستای حمایت از کالای ایرانی ذکر کرد و گفت: اگر می‌خواهیم از کالای ایرانی حمایت شود، باید فضای کسب و کار بهبود یابد و این امر نیز نیازمند حذف فرآیندهای اضافی و تسریع در صدور مجوزهای تولید است.
وی با بیان اینکه بروکراسی اداری زمینه‌ساز فساد و انحراف در دستگاه‌های اجرایی است،گفت: برخی از شیوه‌های عرفی و تجربی در طول زمان خود را بر سیستم اداری تحمیل کرده‌اند که باید تلاش کنیم این شیوه‌ها حذف و اصلاح شود.
خدابخش، ارتباط نزدیک با مردم را از مهم‌ترین وظایف مدیران ذکر کرد و مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان را به ارتباط با رسانه‌ها و حضور در برنامه‌های صداوسیما توصیه کرد. لازم نیست رسانه‌ها از ما تعریف و تمجید کنند، چرا که ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم، باید اجازه دهیم که رسانه‌ها از زبان خود ما مشکلات را بیان کنند، چراکه اگر ما مشکلات را برای مردم توضیح ندهیم عملاً مردم را به سمت رسانه‌های بیگانه سوق می‌دهیم و رسانه‌های معاند فرصت سوءاستفاده از مشکلات را پیدا می‌کنند.
وی با بیان اینکه جلب رضایت مردم در کنار تحقق شعار سال باید سرمشق مدیران باشد، گفت: حضور فعالانه در فضای مجازی و شنیدن نظرات و انتقادهای مردم و حضور در شهرستان‌ها و نشست و برخاست با مردم، انتظارات مدیریت ارشد استان از مسوولان دستگاه‌های اجرایی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز