انتقاد رسانه‌ها ابزار مهمی برای بهبود امور است

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه انتقاد رسانه‌ها ابزار مهمی برای بهبود امور است، گفت: مدیران استان باید نقدپذیری، مسوولیت‌پذیری و پاسخگویی را در عمل نشان دهند، پاسخگویی روی دیگر اختیارات است و باید صادقانه مردم را در جریان مشکلات قرار دهیم.
مجید خدابخش در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی در سخنان خود به بیان وظایف مدیران اجرایی در راستای تحقق شعار سال پرداخت و تأکید کرد: اولین وظیفه دستگاه‌های اجرایی آن است که از خرید کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی پرهیز کنند و بر تحقق این موضوع نیز نظارت داشته باشند.
وی، کاهش فرآیندهای اداری را دومین وظیفه مهم مدیران اجرایی در راستای حمایت از کالای ایرانی ذکر کرد و گفت: اگر می‌خواهیم از کالای ایرانی حمایت شود، باید فضای کسب و کار بهبود یابد و این امر نیز نیازمند حذف فرآیندهای اضافی و تسریع در صدور مجوزهای تولید است.
وی با بیان اینکه بروکراسی اداری زمینه‌ساز فساد و انحراف در دستگاه‌های اجرایی است،گفت: برخی از شیوه‌های عرفی و تجربی در طول زمان خود را بر سیستم اداری تحمیل کرده‌اند که باید تلاش کنیم این شیوه‌ها حذف و اصلاح شود.
خدابخش، ارتباط نزدیک با مردم را از مهم‌ترین وظایف مدیران ذکر کرد و مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان را به ارتباط با رسانه‌ها و حضور در برنامه‌های صداوسیما توصیه کرد. لازم نیست رسانه‌ها از ما تعریف و تمجید کنند، چرا که ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم، باید اجازه دهیم که رسانه‌ها از زبان خود ما مشکلات را بیان کنند، چراکه اگر ما مشکلات را برای مردم توضیح ندهیم عملاً مردم را به سمت رسانه‌های بیگانه سوق می‌دهیم و رسانه‌های معاند فرصت سوءاستفاده از مشکلات را پیدا می‌کنند.
وی با بیان اینکه جلب رضایت مردم در کنار تحقق شعار سال باید سرمشق مدیران باشد، گفت: حضور فعالانه در فضای مجازی و شنیدن نظرات و انتقادهای مردم و حضور در شهرستان‌ها و نشست و برخاست با مردم، انتظارات مدیریت ارشد استان از مسوولان دستگاه‌های اجرایی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از