روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 549
  • 771
  • 1,434,185
انتقاد شهردار تبریز از ناهماهنگی دستگاه های مسئول

نخستین جلسه شورای مدیریت بحران استان به ریاست دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی برگزار گردید.
دراین جلسه دو موضوع بررسی امکانات علمی برای آگاهی و هشدار در مورد زلزله و همچنین آمادگی دستگاه ها برای مقابله با وقوع بحران زلزله در تبریز مورد بحث قرار گرفت.
دکتر شهین باهر شهردار کلانشهر تبریز و رییس ستاد مدیریت بحران تبریز در سخنان خود با انتقاد از اقدامات نادرستی که در گذشته در حوزه صدور مجوز ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز صورت پذیرفته است گفت : اینکه شهرداری و یا در کل همه اعضای این کارگروه برای مقابله با بحران آمادگی دارند مهم است اما مهمتر از این ، آن است که امروز چه اقداماتی باید انجام دهیم تا بعد از بحران افسوس نخوریم که چرا به وقتش آن اقدام صورت نپذیرفت. اکنون تبریز با محیطی بالغ بر ۴۲۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد که اینها جمعیتی بیش از ۵۵۰ هزار نفر را در دل خود جای داده است . امروز باید زمین های دولتی در اختیار ما قرار گیرد تا نسبت به ساخت و ساز و انتقال جمعیت اقدام کنیم ، چرا که اگر زلزله بیاید واقعا هیچ کار جدی ای از دست کسی برنخواهد آمد.
وی با تاکید مکرر بر اینکه باید قبل از بحران ، اقدامات تامینی صورت پذیرد گفت : برای روز بحران نیز فضاهای امن و پارکهای محلی برای اهالی این مناطق تدارک دیده شده است.
وی همچنین به مسیر گشایی ها ، افزایش خروجی از مسیرهای اصلی ، طرح اتوبان کمال و ولایت برای افزایش خروجی های شهر را بعنوان نمونه ای از اقدامات شهرداری برای مقابله با آسیب های حین بحران نام برد.
وی هم چنین با انتقاد از عدم همکاری دستگاه ها در مواقع عادی با شهرداری تبریز در انجام ماموریتهای خود اظهار داشت : با این روال در حین بحران هیچ نوع هماهنگی ای بین دستگاه ها ممکن نخواهد بود.
باید بحران را باور کنیم
پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در سخنان خود با تاکید بر اینکه ابتدا باید همه مسئولین و دستگاه ها باور کنند که اگر زلزله ای بیاید بحران بزرگی بوجود خواهد آمد. اگر این امر را باور داشتند ، مجوز های ساخت و ساز بر روی گسل های زلزله خیز را صادر نمیکردند. وی گفت البته نباید دنبال مقصر باشیم چرا که متهمین غایب هستند ، اما برای مقابله با آسیب های ناشی از بحران باید هر انچه از دستمان بر می آید امروز انجام دهیم که فردا دیر است.
وی با تاکید بر لزوم اعمال آیین نامه ۲۸۰۰ زلزله پیشنهاد کرد بر روی موضوع اتاق امن که توسط یکی از دانشجویان دانشگاه تبریز طراحی شده است ، کار شود تا اگر خروجی مناسبی داشت بصورت عمومی از آن استفاده نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز