روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 884
  • 1,046,888
انتقاد مدیرکل ارشاد از عدم تخصیص اعتبارات تکمیل مقبره الشعرای تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اگر مقبره الشعرا مهم است، چرا اعتبارات آن صفر شده است و به این وضعیت در برابر چشمان گردشگران باقی مانده است.
محمد محمدپور در جلسه کارگروه توسعه گردشگری آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه جلسات برنامه ریزی امورات فرهنگی و هنری تبریز ۲۰۱۸ از دو سال گذشته آغاز شده است اظهار داشت: اجازه ندادیم تا برنامه روزمره ادارات و سازمان‌ها در برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ مطرح شود تا بهانه‌ای برای جذب رقمی از اعتبارات این ستاد شود.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ برنامه فقط در حوزه اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی شد، افزود: جلسات متعددی با هنرمندان و مفاخر برگزار شد تا برنامه‌های فاخر تدوین شود و این برنامه‌ها به ستاد استانی و کشوری ارائه شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برنامه‌ها در دو سطحِ مقدمات و معرفی داشته‌های تبریز و تعدادی هم در ایام ۲۰۱۸ در تبریز برنامه ریزی شد، گفت: ما امسال برای غنای کارهای فرهنگی رویداد گردشگری تبریز ۲۰۱۸، از برنامه‌های شهرستانی و برنامه‌های روزمره کاستیم و به همراه اعتبارات آنها به تبریز ۲۰۱۸ افزودیم تا بعداً با ابلاغ اعتبارات ۲۰۱۸ برنامه‌های جابجا شده را اجرا کنیم که در این راستا، ۴۰ برنامه ملی برگزار کردیم و ۲۰ برنامه هم تا پایان سال اجرا می‌شود.
محمد محمدپور برگزاری جشنواره فیلم فجر را در تبریز به عنوان یکی از برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ نیازمند تأمین زیرساخت آن در تبریز دانست و افزود: جشنواره‌های حقیقت، مستند، تئاتر فجر و شعر فجر در تبریز برگزار شده است و برگزاری جشنواره فیلم فجر هم در تبریز بر محتوای برنامه‌های فرهنگی و جذب گردشگران فرهنگی به تبریز مؤثر واقع می‌شود.
محمدپور در ادامه، با اشاره به اینکه برخی از برنامه‌ها به دلیل عدم تخصیص باقی مانده است، خاطر نشان کرد: ۶۷ میلیارد پیشنهاد کردیم و تصویب شد که مهمترین آن، تکمیل مقبره الشعرا بود اما از مجموع ۳۰ میلیارد اعتباری که برای تکمیل مقبره الشعرا پیشنهاد کردیم، متاسفانه علی رغم اهمیت آن، در نهایت اعتبارش صفر شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز