روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۴/۱۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 209
  • 446
  • 1,294,910
انتقال ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب از تصفیه‌خانه تبریز به دریاچه ارومیه

استاندار آذربایجان‌شرقی پروژه راه‌آهن تبریز –میانه گفت: تکمیل این مسیر، فاصله تهران تا تبریز را به مدت ۵ ساعت کوتاه می‌کند و امیدواریم با تأمین ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار آن تا سال آینده شاهد بهره‌برداری کامل از آن باشیم.
مجید خدابخش اظهار داشت: بسیاری از پروژه‌های مهم و تأثیرگذار آذربایجان‌شرقی از جمله چند پروژه راه‌سازی، طرح‌های بزرگ معدنی و تولید برق با مشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود که نشان‌دهنده تعامل مثبت بخش خصوصی و بخش دولتی در این استان است.
مجید خدابخش در خصوص متروی تبریز هم گفت: با پیگیری‌های انجام شده یک دستگاه حفاری تی‌بی‌ام جدید وارد این پروژه شده که در هفته دولت فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و به این ترتیب اجرای خط دوم متروی تبریز سرعت می‌گیرد.
استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: هم‌اکنون یک نیروگاه با سرمایه‌‌گذاری ۲۳۵ میلیون یورویی بخش خصوصی در هریس در حال احداث است که امیدوارم تا پایان سال بتواند به میزان ۳۰۰ مگاوات برق تولید کند.
خدابخش در خصوص اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه نیز از پیشرفت ۵۰ درصدی طرح مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز خبر داد و گفت: انتقال ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب از این تصفیه‌خانه به دریاچه یکی از طرح‌های ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه است که سال آینده اولین مرحله آن اجرایی می‌شود.
وی افزود: در کنار این اقداماتی مانند بستن چاه‌های غیرمجاز و تغییر الگوی کشت در پیرامون دریاچه ارومیه در دستور کار قرار گرفته است که در جلوگیری از خشکی کامل این دریاچه موثر بوده است.
خدابخش، عدم تأمین اعتبار طرح‌های احیای دریاچه ارومیه را مهم‌ترین مشکل این حوزه عنوان کرد و گفت: اگر اعتبار مورد نیاز تأمین شود با تکمیل پروژه‌های مصوب شاهد بازگشت حیات به این دریاچه خواهیم بود.
استاندار آذربایجان‌شرقی از آغاز تولید گازوئیل یورو۵ در پالایشگاه تبریز در راستای کمک به کاهش آلودگی هوا خبر داد و گفت: این طرح با سرمایه‌گذاری ۴۲ میلیون یورویی و ظرفیت تولید ۳ میلیون لیتر در روزهای آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
خدابخش، در خصوص رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز به احداث ۷ هتل جدید در تبریز و اجرای ۲۹ طرح بوم‌گردی روستایی در استان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی ما در این رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهر تبریز است.
وی در خصوص مشکل حاشیه‌نشینی شهر تبریز هم به سکونت بیش از ۴۰۰ هزار نفر در بافت حاشیه این شهر اشاره کرد و گفت: بعضی از واحدهای مسکونی حاشیه شهر می‌توانند در همان محل خود بهسازی شوند، اما بخش قابل توجهی از آنها نیاز به جابه‌جایی دارند.
خدابخش افزود: برای این منظور شهرداری تبریز با مشارکت بخش خصوصی ۱۷۵ واحد مسکونی جدید احداث و تحویل متقاضیان داده و ۶۰۰ واحد دیگر نیز در دست احداث دارد.
وی تأکید کرد: بهسازی بافت فرسوده و حاشیه‌نشین شهر تبریز را به عنوان یک پروژه مهم و اولویت‌دار دنبال می‌کنیم؛ البته نمی‌توانیم همه مشکلات این مناطق را یک‌جا حل کنیم، اما روند سامان‌دهی این مناطق شروع شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز