روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 338
  • 351
  • 1,279,871
انتقام منشی اخراجی از رییس اش

منشی اخراجی که به قصد انتقام‌جویی اقدام به ایجاد اختلال در داده‌های سیستمی یک شرکتی صنعتی در اراک کرده بود، در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.
مصطفی نوروزی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر دسترسی غیر مجاز به داده‌های سیستمی یک شرکت صنعتی در اراک موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: با آغاز تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد، شخص ناشناسی با دست‌کاری داده‌های سیستمی شرکت صنعتی باعث بروز خسارت مالی به شرکت شده است.
وی با اشاره به عملیات شناسایی و دستگیری عامل ایجاد اختلال در داده‌های سیستمی این شرکت صنعتی تصریح کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم که منشی اخراجی این شرکت صنعتی بود، شناسایی و دستگیر شد و در روند بازجویی‌ها اعتراف کرد که با توجه به اطلاعاتی که در دست داشته به قصد انتقام‌جویی اقدام به اختلال در داده‌های سیستمی شرکت کرده است. نوروزی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد از کارفرمایان خواست برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی پس از تغییر کارکنان و یا جا بجایی نسبت به تغییر نام کاربری و گذرواژه‌های در اختیار این افراد اقدام کنند.
رئیس پلیس فتا استان اظهار کرد: به موجب ماده (۱۰) از مبحث دوم ـ تخریب و اخلال در داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی هرکس به طور غیرمجاز با انجام اعمالی از قبیل مخفی کردن داده‌‌ها، تغییر گذرواژه یا رمزنگاری داده‌ ها مانع دسترسی اشخاص مجاز به داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی شود، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از ۵ تا ۲۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز