انتقـاد از کـم‌لطفی راه و شـهرسـازی به پروژه راه آهن میانه- تبریز

امام جمعه تبریز با تاکید به رسیدگی استاندار آذربایجان‌شرقی نسبت به پروژه راه‌آهن تبریز- میانه، گفت: این کم‌لطفی‌ها از سوی وزارتخانه و مسوولان ذی‌ربط قابل قبول نیست.
حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه تبریزهفته گذشته با اشاره به درگذشت دهقان فداکار اظهار کرد: فرزند این مرد بزرگ مطالبه تحقق و تسریع در تکمیل پروژه راه‌آهن میانه – تبریز را داشته که به حق مطالبه درستی است.
وی افزود: چطور می‌شود پروژه‌ای که قرار بود ۱۰ سال پیش تکمیل شود، هنوز آماده نیست و می‌گویند سال آینده هنوز یک فاز آماده خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید به رسیدگی استاندار آذربایجان‌شرقی نسبت به پروژه راه‌آهن تبریز – میانه گفت: این کم لطفی‌ها از سوی وزارتخانه و مسؤولان ذی‌ربط قابل قبول نیست.
وی با اشاره به بازدید اخیر خود از منطقه زلزله‌زده شمال‌غرب کشور ادامه داد: از هلال‌احمر، مردم استان، سپاه عاشورا، پزشکان علوم پزشکی، بسیج سازندگی و ارتش کمال تشکر را داریم که در مناطق صعب‌العبور و دور دست در حال خدمت‌رسانی هستند.
خطیب جمعه تبریز هفته پژوهش و فناوری در هفته‌ جاری را یادآور شد و افزود: مهم‌ترین اهمیت این روز احیای اهمیت تفکر در بین مردم و مسؤولان است تا دست‌اندرکاران مربوطه در رابطه با ارتقای علم و فناوری تلاش کنند.
وی در ادامه به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در ۱۹ آذرماه اشاره کرد و گفت: تزکیه علم و فناوری، تحول مسائل فرهنگی براساس فرهنگ و دین از جمله وظایف این شورا بوده و امید داریم توفیقات بیشتری در رابطه با اسلامی کردن دانشگاه‌ها صورت گیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از