روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 667
  • 857
  • 1,393,960
انجام موفقیت آمیز عمل جراحی آرتروسکوپی مچ پا

پزشکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار عمل جراحی کم تهاجمی آرتروسکوپی مفصل ساب تالار مچ پا را در بیمارستان شهید کامیاب مشهد با موفقیت انجام دادند.
دکتر سیدهادی سید حسینیان، مسئول انجام این عمل در این باره گفت: مفصل ساب تالار به مفصل بین استخوان های تالوس و کالکانئوس در ناحیه مچ پا گفته می شود که از مفاصل مهم پا به ویژه در انجام حرکات چرخشی پا و مچ پا است.
عضو هیات علمی گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: ارتروسکوپی این مفصل که در حقیقت یک روش اندوسکوپی است، امکان تشخیص و درمان بعضی از بیماری های این ناحیه را به صورت کمتر تهاجمی فراهم می کند.
به گفته وی؛ در این روش که فقط با ایجاد سه یا حداکثر چهار سوراخ کوچک در پوست انجام می شود، امکان تشخیص و درمان بیماریهای غضروفی مختلف میسر می شود.
وی مزایای این روش را شامل کم تهاجمی بودن، امکان دید مستقیم قسمت های مختلف مفصل و عناصر داخل مفصلی همچون لیگامان ها و انجام درمان لازم با حداقل آسیب به بافت نرم عنوان کرد.
پزشک معالج با دیدن داخل مفصل میتواند بسیاری از بیماریهای آنرا تشخیص داده و میتواند اقدام به درمان جراحی بعضی از آنها از طریق آرتروسکوپ کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز