روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 260
  • 1,575
  • 1,392,696
انجام هرگونه تغییر در کتاب های درس دینی و قرآن بر اساس سند تحول

مولف کتاب های درسی دینی و قرآن با بیان اینکه تمامی کتاب های درسی متناسب با سبک دینی و اسلامی تدوین می شود، گفت: هر گونه تغییر در کتاب های دینی و قرآن بر اساس سند تحول نظام آموزشی صورت می گیرد.
سید علاالدین اعلایی در غرفه آموزش و پرورش نمایشگاه قرآن به خبرنگاران افزود: در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶، ۲۵ تا ۳۰ درصد کتاب های دینی و قرآن پایه دهم با تغییر همراه خواهد بود و تغییرات در این دروس مطابق با سند تحول و اهداف نظام آموزشی و از طریق همفکری با دبیران و معلمان استانی و شهرستانی انجام می شود.
این مولف کتاب های درسی دینی و قرآن بیان داشت: کتاب های دینی و قرآن بر اساس اهداف کلی برنامه ریزی برای پایه های دوم و سوم متوسطه دوم از سه ساعت به دو ساعت در هفته کاهش پیدا کرده اما این کتاب ها به لحاظ محتوایی و اهداف آموزشی تعیین شده هیچ گونه تغییر و کاهشی نداشته است.
اعلایی اضافه کرد: پیش از این بخش «مطالعه آزاد» در کتاب دینی پایه دهم و یازدهم وجود داشت که این قسمت حذف شده و به همین دلیل همان دو ساعت آموزشی پاسخگوی نیاز خواهد بود.
وی یادآورشد: همچنین سبک ساختاری کتاب قرآن نیز با تغییراتی همراه شده به این نحو که پیش از این دانش آموزان باید قرآن را به همراه ترجمه می خواندند که اکنون دو صفحه از هر درس صرفا به روخوانی اختصاص دارد و نمره این قسمت مستقل در نظر گرفته می شود که چهار نمره است و ۱۶ نمره مابقی نیز به صورت کتبی و از محتوای آیاتی است که در هر درس اشاره شده است.
این کارشناس قرآنی خاطرنشان کرد: معلمانی که به نمایشگاه قرآن می آیند با حضور در این غرفه می توانند اشکالات و نظرات خود درباره کتاب های دینی و قرآن را مطرح کنند که مطالب آنها یادداشت شده و به هنگام تغییر در این کتاب ها لحاظ می شود.
وی بیان داشت: از آنجا که معلمان در طول سال تحصیلی به دلیل مشغله کاری امکان برقراری ارتباط با کارشناسان و مولفان کتاب های دینی و قرآن را ندارند، از این رو این فرصت در نمایشگاه قرآن فراهم شده تا به صورت رو در رو مسایل و مباحث خود را در میان بگذارند.
چندی است که مساله کاهش ساعت و حجم کتاب های درس دینی و قرآن در فضای مجازی دست به دست می شود و عده ای این اقدام را در راستای اجرای سند ۲۰۳۰ می دانند.
بیست وپنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» از هشتم تا بیست و ششم خردادماه و از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلای امام خمینی (ره) برپاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز