روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه‌های تبریز و فنی قبضه ترکیه

تفاهم‌نامه‌ همکاری و تبادل تجربیات علمی و آموزشی و فراهم آوردن گسترش ارتباطات در راستای توسعه تحقیقات مشترک با استفاده از توانمندی‌های دو طرف بین دانشگاه‌های تبریز و فنی قبضه ترکیه امضا شد.
رئیس دانشگاه تبریز به عنوان نماینده ایران درباره اهمیت همکاری‌های مشترک علمی دو کشور در دیدار با هیاتی از دانشگاه فنی قبضه ترکیه گفت: کشورهای ایران و ترکیه با توجه به داشتن تاریخ و فرهنگ مشترک به راحتی می‌توانند ارتباطات و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف را توسعه دهند و دیپلماسی علمی نیز بهترین گزینه برای توسعه همکاری‌ها است.
دکتر محمدرضا پورمحمدی، با بیان اینکه دانشگاه تبریز به عنوان معین و مرجع ارتباطی میان دانشگاه‌های ایران و ترکیه انتخاب شده است، افزود: در این ارتباط دبیرخانه‌ای در دانشگاه تبریز و دانشگاه فنی قبضه ترکیه با هدف گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌های دو کشور ایران و ترکیه و همچنین تسهیل در روند فعالیت امور و جلوگیری از موازی‌کاری راه‌اندازی شده است.
وی درباره تفاهم‌نامه امضاشده با دانشگاه فنی قبضه ترکیه گفت: این تفاهم‌نامه در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی و به ویژه توسعه همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری در ۱۴ ماده به امضای طرفین رسید.
پورمحمدی در ادامه افزود: اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل اعضای هیات علمی و دانشجو، برگزاری دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها، همایش‌ها و نشست‌های هم‌اندیشی علمی بین‌المللی و انجام سایر اقدامات و فعالیت‌های مورد توافق از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز