روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 184
  • 1,596
  • 1,022,229
انعقاد قرارداد با ۳۰ عنوان فیلم سینمایی

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری: سعید خندق آبادی مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره، در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: امسال با خرید ۳۰ عنوان فیلم، پنجاه درصد فیلم‌های متقاضی شبکه نمایش خانگی را خریداری کرده‌ایم. فیلم‌های پرفروشی مانند: «لاتاری»، «به وقت شام»، «لونه زنبور»، «فیلشاه»، «هزارپا»، «خاله قورباغه»و «خجالت نکش» از خریدهای امسال موسسه هنرهای تصویری سوره هستند.
وی با اشاره به اینکه تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم تا با انتخاب عناوین شاخص سینمایی و تولیدات سال سینمای ایران خریدهای مناسبی داشته باشیم خاطرنشان کرد: یادآوری کنم که ما موسسه‌ای خودگردان هستیم. یعنی بدون حمایت حوزه هنری و بدون استفاده از پول بیت المال این موسسه را اداره می‌کنیم.
مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره با تاکید بر اینکه تقریبا همه آثار در زمینه دفاع مقدس را خریداری کرده‌ایم گفت: در کنار فیلم‌های پرفروش؛ برای‌مان فیلم‌هایی که از نظر هنری نیز با ارزش باشند بسیار مهم است. البته برخی از آثار هر دوی این مشخصات را دارا هستند. در سال‌های اخیر ما موسسه‌ای بوده‌ایم که تقریبا همه آثار در زمینه دفاع مقدس را خریداری کرده‌ایم. درواقع، اولویت‌های اول ما خرید آثار دفاع مقدس و آثاری با مضامین دینی و انقلابی است.
وی اضافه کرد: آثاری مانند «ویلایی‌ها»، «دریاچه ماهی»، «ماجرای نیمروز»، «شاهزاده روم» ، «ابوزینب»، «ایستاده در غبار»، «بیست و یک روز بعد» و…. برخی از این آثار را حتی، با رقم‌های حمایتی خریداری کرده‌ایم تا از صاحبان فیلم تقدیر کرده باشیم. در کنار این آثار، فیلم‌های پرفروشی را نیز خریده‌ایم تا با کسب درآمد از آثار فاخر حمایت کنیم.
خندق آبادی، «خانواده» را به عنوان یکی از شاخص‌ها و شعار اصلی حوزه هنری عنوان کرد و یادآور شد: این موضوع کاملا یکی از اولویت‌های اصلی ما است. هم در زمان اکران و هم در زمان خرید آثار برای شبکه نمایش خانگی این تاکید وجود دارد که آثاری اکران و پخش شوند که اعضای خانواده بتوانند در کنار یکدیگر آنرا تماشا کنند. این شعار اصلی حوزه هنری است و تلاش ما نیز در راستا است.
وی ضمن گلایه از بدحسابی برخی موسسات شبکه نمایش خانگی توضیح داد: همواره سعی کرده‌ایم خوش حساب باشیم. صاحبان آثار مطمئن هستند که فیلم‌شان را به موسسه‌ای فروخته‌اند که قطعا به تعهدات مالی‌اش عمل خواهد کرد و به قول معروف اگر دیر و زود داشته باشد، سوخت و سوز ندارد. متاسفانه در برخی از موسسات نمایش خانگی همکاران ما بدحسابی کرده‌اند و اعتماد صاحبان آثار را نسبت به خود خدشه‌دار کرده‌اند. اما تا بحال هیچکدام از تهیه کنندگان از ما بدحسابی ندیده‌اند و امیدوارم در ادامه نیز، این روند ادامه داشته باشد.
وی به تمهیدات و تدابیر پیش بینی شده در موسسه هنرهای تصویری سوره پرداخت و اضافه کرد: در تلاش هستیم آثار را برای خرید از زمان نوشتن فیلمنامه انتخاب کرده و حمایت مالی را از همان زمان آغاز کنیم تا در تولید نیز کمک کرده و سهم داشته باشیم تا فیلم بدون مواجه شدن با مشکلات مالی به مرحله اکران برسد. چون حوزه هنری تقریبا تنها کمپانی تولید فیلم هست که از تولید متن و فیلنامه را دارد تا تولید فیلم و پخش و سینما و در نهایت نمایش خانگی لذا ما فیلنامه‌هایی را که می‌پسندیم به جهت داشتن این امکانات از زمان تولید فیلم وارد می‌شویم که بتوانیم در خصوص اکران فیلم کمک‌های ویژه به آن فیلم داشته باشیم.
وی همچنین، فروش اینترنتی آثار، قراردادن رایگان برخی فیلم‌ها در سایت «سوره نما» و فروش آثار در «لینک پلی» و توسعه ظرفیت‌هایی فروش دیجیتالی از دیگر اقدامات این موسسه خواند و گفت: امیدواریم ظرف یکی دوسال آینده یکی از سایت‌های پرفروش آثار سینمایی در کشور باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز