روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
انقلاب خانه‌های پیش ساخته در انگلیس

یک شرکت انگلیسی اقدام به ساخت ساختمان‌های از پیش ساخته شده و قابل حمل باقابلیت باز و بسته شدن کرده است.
انقلاب خانه‌های پیش ساخته در انگلیس هشت دقیقه، مدت زمانی است که یک کانتینر قابل حمل مستطیلی شکل، بصورت خودکار تبدیل به یک فضای کاملا قابل سکونت می‌شود که می‌تواند برای هر بخش مسکونی یا خدماتی استفاده شود.
این کانتینرها توسط کامیون حمل ونقل می‌شوند و انرژی و هزینه های اضافی کار را از بین می‌برند و این شرکت در تلاش برای انقلابی کردن امکانات پیش ساخته قابل تنظیم است.
تنها نیاز به یک زمین مسطح است تا توانایی های شرکت انگلیسی تِن فولد به نمایش گذاشته شود.
از جمله توانایی جمع کردن واحدها برای فضای بیشتر با ساختار استاندارد است. برای مثال TF-64 نیاز به ۶۷/۷۲ متر مربع فضای در زمان باز بودن و ۱۰٫۴۰۵ مترمربع فضا در هنگام بسته بودن دارد
درب ها، پنجره ها و پارتیشن ها به عنوان اجزای مدولار عمل می کنند که می‌توانند به حالت‌های مختلف تنظیم شوند. در این ساختار، لوله کشی برای حمام، دستشویی و آشپزخانه را در داخل واحد و در ماژول های مجاور کار می‌گذارند. در مورد زیبایی، مانند مواد و رنگ دیوارها نیز قابل تنظیم است.
این سازه ها توانایی مجهز شدن به تکنولوژی‌های انرژی پاک مانند انرژی خورشیدی، باتری ها، ذخیره سازی آب و تصفیه آب در واحدها یا استفاده از ذخیره کننده برق را دارند. با استفاده از این توانایی، سازه‌ها می توانند در خارج از محدوده امکانات رفاهی استفاده شوند، که برای اقلیم های دور افتاده و مناطق محروم مفید است.
نه تنها این ساختار قابل حمل و بازنمودی از طراحی مسکونی را نشان می‌دهد، بلکه یک راه حلی آسان برای کمک به جوامع در حال توسعه می‌باشد. پناهگاه‌، کلینیک‌ سیار یا فروشگاه مواد غذایی ازجمله موارد مورد نیاز دراین جوامع است.
قیمت واحدها بستگی به اندازه و پیچیدگی آنها دارد، همچنین می تواند براساس تولید محصول در هر کشوری متفاوت باشد. لیست قیمت واحد های استاندارد در اواخر ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی (اواسط مرداد ماه) منتشر خواهد شد.
این پروژه هنوز درحال گسترش است، مانند تبدیل نقشه به کدهای ساختمان آمریکایی، اما این شرکت پیش بینی دارد که تحویل واحدها تا پایان سال ۲۰۱۸ در بیشتر مناطق تضمین شده باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز